Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobune.ee foorum Küsimused hobuste kohta !
Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/forum.php on line 594
Autor Postitus
Tere! Naeratab

Just täna tegin siia alles endale kasutaja! Hobused on mulle alati meeldinud ja aina rohkem meeldivad kui neid näenNaerab
Süda Aga kahjuks neist kuigi palju ei teaŐnnetu
Siin siis küsimused mida nende kohta teada tahaksin :

1) Kui vanaks nad elavad (ponid, hobused) ?
2) Mida neile õpetatakse ?
3) Palju nad umbes kaaluvad (ponid ja hobused mülemad) ?
4) Milles nad ohtlikud on ? Kas on ?
5) Kuidas nendega käituda kui nad tudnuvad agressiivsed ?

Loodan, et saan nendele küsimustele vastused Naeratab
05.Oktoober 2010
1) see on väga individuaalne. Palju sõltub hobuse elamistingimustest, vigastustest jne. Hästi peetud hobune elab tavaliselt julgelt üle 20 aasta.
2) Oleneb, mida inimene hobuselt ootab. Kui ta tahab temaga ratsutada, siis õpetatakse hobust ratsanikku kandma ja tema märguannetele reageerima, veohobused õpivad vankreid vedama(või raskemaid talutöid tegema, kui seda veel kuskil tehakse), traavleid treenitakse kiirelt jooksma jne. Kuid iga hobune peaks oskama elementaarseid asju nagu käe kõrval käimine, kapjade andmine, treileris käimine jne.
3) Taas kord, see on väga suhteline. maailma suurim hobune kaalub umbes 1500 kg, väiksem aga 10kg (turjakõrgus võid 35,5cm). Ma arvan, et hobuste-ponide keskmine kaal jääb vahemikku 400-600 kg.
4) Hobused on ohtlikud, kuna nad on loomad ja nad võivad reageerida ettearvamatult. Ratsutades võib kukkuda ja haiget saada, aga... ma ei dramatiseeriks ohtlikkust üle, kuna maailm ei ole suhkruvatist ja kukkumisi-haiget saamisi tuleb igal pool ette.
5) Agressiivse hobusega ära parem tegelemist tee. Lase treeneril või kogenenumal inimesel enda eest midagi teha, kui sa tunned, et sa kardad. Kellelgil ei ole vaja, et sa haiglasse satuksid.
07.Oktoober 2010
Oii, aitähh vastuse eest Naerab Sain targemaks ka natsa Naerab Aga mis need traavid ja siuksed jooksmised on ?
07.Oktoober 2010
Ma ei usu, et ma olen kõige õigem inimene vastama, kes on traavlid. Traavlid on hobused, keda on aretatud spetsiaalselt traavi jooksma. Et mitte segadust tekitada, siis olgu öeldud, et kõik hobused jooksevad traavi, aga traavlitel on see allüür kõige paremini arenenud, st nad suudavad kõige kiiremini traavi joosta võrreldes teiste hobusetõugudega. Tuntumad tõud on ameerika, prantsuse, vene ja orlovi traavlid. Traavlid alustavad võistlemist tavaliselt 2aastasena ja lõpetavad küllaltki vara, kuid lõpetamine oleneb taaskord hobusest. Pärast aktiivseid võistlusaastaid kasutatakse traavleid edasi kas aretuses või müüakse nad edasi pere-ja hobihobusteks. Osad hobused lähevad ka lihaks.

Ratsaspordialadele nagu kooli-ja takistussõit nad üldjuhul ei sobi. Väiksematel tasemetel võivad nad küll edukalt võistelda, kuid tõsisemas spordis ei ole nad läbilöögivõimelised. Samas leidub ka siin erandeid- nt orlovi traavel Balagur võistles edukalt koolisõidus GP tasemel.

Neid nn jooksmised on võistlused ja neid peetakse hipodroomidel. Ratsaspordi alaks seda ei peeta, pigem on tegu hasartmänguga, kus liiguvad suured summad.

Kohmaka sõnastusega on lühi ülevaade ka siin- http://et.wikipedia.org/wiki/Traavel
08.Oktoober 2010
ma tahaks galoppileid vms Naerab galopp on äge kas keegi nõustub minuga uut tõugu aretamaNaerab nime üle võime vaieldaNaerabNaerabNaerab
14.August 2011
Tahaksin ühte asja küsida Naerab
1) Vaatasin ühte videot ja seal näitas kuidas hobust harjata.Ta tegi paljude harjadega.Miks on vaja hobuseil nii palju harju?
14.Mai 2012
Igal harjal on oma otstarve,aga mina arvan,et hobuse saab ka kahe harja ja kabjakonksuga puhtaks.Pehmed harjad on selleks,et see kergem tolm maha saada,kummiharjaga saab poritükid lahti kraapida,kõva harja või kammiga saab lakka ja saba kammida.Naeratab

03.Juuni 2012
Woww sain teada kah et hobused võivad elada üle 20 aasta see oli küll üllatus Pilgutab silma
07.November 2012
Hm... suurendades üllatusmomenti, elas Türil hobune eesti max. 36 aastasex, muidugi oli ta vanaduspõlv ikka karjamaa ja teiste hobuste seltsix ei midagi muud ! Nägi välja ka nagu pensionär ! Selg alla vajunud, pea tundus suur, kael peenike, hästi rahulik, tal nagu olex suva olnud mis tema ümber toimub !!! Ise veel harjasin ja käisin karjamaal külas tal... Lahe loom ikka, muidu polex kokku puutunudki hobusest penskariga, aga käisin seal koolis ! Säreveres oli see hobu ! Värvuselt valge ! Tore loom oli ! Hobustele õpetataxe kõike, lausa ju kummardavad su ees kui sa oled nii eelnevalt nõudnud... Kui loom on agressiivne sis pigem selle põhjus välja selgitada ja olla ise nagu kombex öelda ülemus, ei tohi hirmu näidata ! Ei tasuka iga suvalise agressiivse looma juurde minna... Pilgutab silma Mul endal kaks 10 a hobust Naerab
07.Detsember 2012