Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobune.ee foorum Vigastused seoses ratsutamise ja hobustega.
Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/forum.php on line 594
Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/forum.php on line 700
Autor Postitus
Avatar
Postitusi:20
Katsu kirjutas 07 November 2009 17:07
Kelle süü see 99% siis on??!!

Noored hobused on sel juhul tembutama õpetatud enese teadmata või neile on vaja väga kiiresti sadulasse saada. Noorele hobusele võiks selga alles siis ronida, kui oled kindel, et ta ei hakka loopima.

Treenerid jagavad hobused vastavalt jah... kas nad ka õpetavad vastavalt? Alatasa on põhjus õppivas ratsanikus....
Igatahes kui ratsutatakse treeneri järelvalve all ja kukutakse, ning põhjuseks on kas säärtega mitte kinni hoidminei, kontsa alla mitte panemine, mitte sirge seljaga sõitmine, hobuse mitte piisava juhtimine jne siis hoopis Treener on andnud põhjuse sinu kukkumisele, sest ta andis sulle äkki liiga keerulise ülesande.
Ainult ennasttäis treenerid süüdistavad kukkumistes õppijaid Naeratab

Sellel on vaid kaks loogilist võimalust, kelle süü see on: 1) ratsaniku enda või 2) treeneri. Ei saa öelda, et kõik treenerid on kohe lollid ja nõmedad, et nad õpetada ei oska. Kindlasti oskavad, kuid peab arvestama ka õpilase võimekusega - mõni õpib kiiremini, mõni aeglasemalt. Üldjuhul peab ka õpilane ise olema teadlik oma võimekusest ja sellest treenerile teadma andma. (eriti veel, kui on uus treener võetud/saadud)

Isegi vanemad hobused tembutavad, ei saa ka kõiki noori lolliks tembeldada. Üldjuhul otsivad hobused, muide, ise ratsaniku hooletusse jäetud kohti ja kui tõesti ei sümpatiseeri, siis tehaksegi kõik võimalik, et lahti saada.
Sinu juttu sõna otseses mõttes võttes ei saaks 3-aastaseid isegi ratsastada, kui tuleb kindel olla, et ei perutaks. Iga hobune perutab, mõni ühel põhjusel, mõni teisel. Meil kõigil on ju vigu, samuti ka hobustel.

Treenerid jagavad ka harjutusi ja ülesandeid vastavalt õpilase oskustele, ja kui peabki midagi uut õppima, siis on treeneri arust selleks ka sobiv aeg. Põhjus on enamjaolt siiski ratsanikus endas treeneri mitte kuulamise tõttu või tähelepanu hajumises. Igal juhul on süüdi mõlemad osapooled - treener ja ka ratsanik ise.

Ja süüdistavadki, kuid jällegi enamus treenereid on pole egotsentrilised.
08.November 2009
Avatar
Postitusi:11
Ei ole just kõige hullemaid asju juhtunud aga toon ühe näite:
Hakkasin ükskord enda hobuse kapju puhastama . mu hobune seisis nii öelda ühe teise hobuse boksi kõrval ja nad läksid tülli xp mul hopa hakkas siis kabjaga vastu maad taguma ( tal rauad ) aga mul jäi varvas ette. Pärast varvas oli täiega paistes ja sinine ning pärast tuli veel küüs ka ära xp
30.Juuni 2010
Avatar
Postitusi:
Kunagi nii paar aastat tagasi juhtus üpris täpab äpardus minu endagi.
Trennist tulles sõbrannal häda ei saa sadulavööd lahti tema ei jõua küsis kas saan aidata, muidugi sain ja sain nii mõndagi veel.
Kuna need kaks hobust olid erineva karja hobused ütlesin sõbrannale et ära jumalapärast lase Diaanal tagasi astuda et nad ei kannata eriti teineteist läheb muidu löömaks, mis siis juhtus sõbranna ei kuulanud mind tema jäi jutustama teiste ratsanikega ja lasi diaanal tagasi astuda , kuna hobune keda parasjasti sadulast vabastasin hirnatas siis diaana otsustas talle jalaga virutada andmaks märku et ära tõmble seal, kahjuks olin mina see kes siis sai löögi esimese sain pikki alaselga selle löögi peale läksid jalad nõrgaks vajusin küljele ja sain teise lataka pikki reit mille peale ma siis lõplikult pikali kukkusin sellepeale ehmus ka hobune ja tema astus veel omakorda üle minu,(terve see aeg olin mina veel nii visa et ma ei lasknud ikka kõige selle peale hobust lahti hoitsin aga nöörist kinni) kõik ümberringi vahtisid suu ammuli keegi ei tulnud appi ehmatus oli nii suur karjusin kolm korda võtke hobune lõpuks reageeriti siis võeti hobune roomasin kuidagi talli tagasi vahetasin riided läksin koju, kõndida ei saanud nädal 2 nädalat ei käinud koolis 3 kuud lonkasin,
Arst teatas mulle et see on ime et ma kõnnin verevalumid on siiani jalal verevalumid seel ja kabjajälg kintsul.
muidugi sattus diaana masendusse ja ta ei söönd eriti midagi kahe nädalapääst kui mina talli läksin ja üle talli karjusin linnupoja siis hakkas diaana sööma ja kõik läks endistviisi edasi.
NII ET INIMESED KUULAKE IKKA KUI TEILE ÕELDAKSE MIDA TEHA TULEB, KUI TE SEDA EI TEE VÕIB JUHTUDA SAMAMOODI NAGU MINUL TÄNAN JUMALAT ET MA KÕNNIN-ratsutamiset rääkimatta
20.Mai 2011
Avatar
Postitusi:11
Mul juhtus selline asi et ma olin laagris ja esimesel päeval kui me läksime maastikule hakka hobuselt sadul ära libisema. Ma kukkusin maha käe peale . Treener viis mind teisel päeval traumapuntki ja avastati et mul oli mõra. Mina ei tahtnud ära minna laagrist nii et ülejäänud laagri aja ratsutasin ma kipsiga.
Viimati muutis postitust MagicHorses 25.August 2011
25.August 2011
Avatar
Postitusi:1
15.september Kukkusime koos hobusega hüppe ajal ja mina murdisin maandudes oma rangluu .
18.oktoober võeti mul lahas ära . Ja nüüd on huvi millal oleks mul õige aeg uuesti alustada ? .
20.Oktoober 2011
Avatar
Postitusi:18
Olen tegelenud ratsutamisega kuskil pool aastat ja kukkunud olen 4 korda.
Esimene kord oli nii, et olin kuu aega trennis käinud (2x nädalas pool tundi) ja Suuremat sorti poni, kellega sõitsin, ehmatas. Pani galoppi ajama... Alguses püsisin peal. Peale esimest pööret vajusin viltu ja peale teist pööret lendasin liiva sisse. Kõik kohad olid liiva täis Naerab
Teine kord oli sama pooletunnise treeningu lõpus (vastupidiselt esimesele kukkumisele - tunni alguses). Seda kukkumist ma väga selgelt ei mäleta aga hobune taas ehmatas ja pani ajama. Kuid see kord hüppas üle takistuse ja kihutas manee˛i teise otsa. Niikaua püsisin seljas kuni sein tuli vastu ja hobune pidi pöörama... siis ma lendasin. Mälukaotus oli esimesel päeval ja peale kukkumist olin paar minutit teadvuseta. Aga imekombel jäin terveks ja pääsesin ainult peapõrutusega.
Kolmandana kukkusin traavilatte ületades. See polnud küll mingi kukkumine... Jalus läks jalast ära ja ma lihtsalt libisesin maha. Kuna hobene otsustas üle traavilattide ka hüppe teha Naerab
Viimane kukkumine oli üsna võrdne teisega. Selles mõttes et valu ja ebamugavust oli palju.
Oktoobris kukkusin taas seepärast et hobune hakkas kihutama. Kuna manee˛ oli märg toimus tund väljas. hobune hakkas järsku galopeerima, lõi pöördel tagant üles ja mina siis lendasingi jälle. Just platsi selles kohas pidin kukkuma kus oli puust piire... ja käe peale ka veel. Noh teadvusele jäin küll.. peale kukkumist ei saanud nagu midagi aru aga püsti tõustes lõi kätte talumatu valu... selline vastik ja lõhestav.. Tükk aega valutas, ei saanud liigutada ega midagi. Kuid taas lõppes kõik õnnelikult ja luumurdu ei olnud Naeratab Nii ma siis järgnevad 2-3 nädalat õppisin rohkem vasakut kätt kasutama. Siiamaani on parem käsi nagu nõrgem, ei ole sama tugev nagu varem.

Seepärast ma otsingi hetkel uut ratsutamiskohta. Ma olen teadlik sellest, et ratsutamine ongi ohtlik spordiala, aga alustada tahaks veidi rahulikumalt Naeratab Hirm ka kukkumise ees jälle.
09.Aprill 2012
Avatar
Postitusi:1
Mul on olnud 3 õnnetumat juhtumit 4-5 aasta jooksul, kui olen ratsutanud.
1) hobune hakkas perutama ning lidus galopis aiapiirde poole, ma ei teadnud mida teha ja hobune keeras järsult ning lendasin üle aiapiirde ja lamasin murus, mul jäi hing kinni umbes 10 sek.
2) tulin ratsutama just peale vihma sadamist, täpselt ei tea mis juhtus, aga hobune vist koperdas niimoodi, et lendasime koos pikali, ta lendas mu jala peale ning jalg oli pikka aega paistes ja valus.
3) (kuskil 2 kuud tagasi), ratsutasin noore hobusega ja ta oli hästi ettearvamatu, oli trenni lõpp ning hakkasime hüppama, tegin hüppe ära, peale seda läks hobune galoppi ja hakkas järsku kurvis viskama, lendasin maha ja murdsin rangluu.
Nüüd saan ratsutama tagasi minna, sest luu on paranenud.
ARMASTAN HOBUSEID IKKA Naerab
09.Juuli 2012
Avatar
Postitusi:1
Minul on hobune varba siniseks astunud, käsi on kipsis olnud ja hetkel olen metallkorsetis 1 ja 2 nimmeluu murru tõttu ja ei jõua ära oodata kunas jälle hobuse selga saan Naeratab
08.Detsember 2012