Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobune.ee foorum Hobune kardab vett
Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/forum.php on line 594
Autor Postitus
Avatar
Postitusi:2
Mida teha, kui hobune kardab paaniliselt vett? Ta ei julge isegi poriloigust läbi minna, maastikul ratsutamise muudab see väga raskeks, et mitte öelda võimatuks.
16.August 2009
Avatar
Postitusi:85
Noh,seda on tegelikult raske välja saada,meil on ka selline hobune kellele ei meeldi veest läbi minna.
Aga võiksid harjutada teda veega õrnalt pestes,algul näiteks ainult jalgu ja siis teda aegajalt kiita või talle maiust anda.Kui ta juba on harjunud sellega,et ta jalad on märjad ja see polegi nii hirmus,võiksite maastikule minna.Kraavide,ojade ja lompide juures võiksid hobuse seljast maha tulla ja tema kõrval üle lombi minna ja näidata,et see pole hirmus ja seda ei pea kartma.Aga muidugi ei tohiks teda sundida ja ratsmetest tõmmata,sest see muudab hirma suuremaks.Võiksid teha nii,et astud lompi(pane igaks juhuks kummikud ka jalga ikka) ja kutsud vaikselt hobust ka,võid näiteks maiustega meelitada,ja kui ta ühe sammu vette astub,või lähemale tuleb kiida teda ja anna maiustust,et ta sind vähehaaval usaldama hakkaks.

17.August 2009
Avatar
Postitusi:41
Võiksid lugeda Tuire Kaimio raamatut "Koos hobusega". Seal on hästi lahti seletatud, kuidas aidata hobusel oma hirmudest üle saada.
20.August 2009
Avatar
Postitusi:85
jah,mariete-l on õigus see on väga hea raamat ja seal on kindlasti kusagil sellest kirjas
21.August 2009
Avatar
Postitusi:85
kuidas siis su hopal läheb,ikka kardab vett?
02.November 2009