Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobune.ee foorum Hobustega seotud raamatud.
Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/forum.php on line 594
Autor Postitus
Meeskond
Avatar
Postitusi:23
Kuskilt on ju vaja õppida või lisainformatsiooni saada ja raamatud võivad olla väga kasulikud teadmiste täiendamiseks. Kust leiab parimat teavet? Pilgutab silma

Mõned head raamatud:

Hobune
Fakte hobustest ja ratsutamisest
Autor: Julie Whitaker, Ian Whitelaw

„Hobune” on informatiivne galopp läbi hobuse evolutsiooni, ajaloo, bioloogia, tõugude, käitumise, väljaõppe, võistlusspordi, tervise ja hooldamise – kergesti kättesaadaval kujul on raamatusse koondatud usaldusväärne informatsioon, olulised faktid ja põnevad pisiasjad.
Võite jälgida Triple Crowni galopisarja või teada saada, mis vahe on ponil ja palominol, aga kas teadsite, et Põhja-Ameerikasse tõid hobused uuesti hispaanlased 16. sajandil, kui hobused olid sellel mandril kaheksa tuhat aastat tagasi välja surnud?

Koos hobusega
Autor: Tuire Kaimio

Raamat on laiahaardeline ja praktiline teatmeteos hobuste käitumisest, aistingutest, käsitlemisest ja õpetamisest. Hobuse koolitamist on käsitletud raamatus kergesti jälgitavate praktiliste juhiste ja näidete abil. Nõuandeid täiendavad teadmised sellest, mis suunab hobuse käitumist, kuidas ta õpib ning millised liigikohased omadused tema käitumist mõjutavad. Alustatakse sellistest põhiasjadest nagu hobuse kinnivõtmine ning jõutakse ratsahobuse ja traavli koolitamise algtõdedeni. Raamatule annavad värvi lood elust enesest ning näited, milledes on juttu sellest, kuidas konkreetse hobusega vastavas olukorras käituti.

Maailma hobused (1. osa) ja Maailma hobused (2. osa)
Autor: Raigo Kollom

Raamat püüab kirjeldada hobusetõugude mitmekesisust kaasajal ja minevikus, lähtudes hobuse tähtsusest inimese jaoks. Väljaanne on kavandatud kolmeosalisena.
Esimeses osas leiavad käsitlemist looduslikud, kohalikud, praegu populaarsete terminite kohaselt aborigeensed ja primitiivsed tõud, peale nende ka mõnede kunagise «kosmopoliitse karjääri» järel uuesti oma algkodus kohalikeks taandunud reliktsed tõud.
Väljaande II osa on kavandatud ratsahobusetõugudele.

Viimati muutis postitust Krista 04.August 2009
04.August 2009
Avatar
Postitusi:8
Noor ratsanik
Autor Lucida Green

Lucida Green on elukutseline hobuste tundja ja kolmevõistleja ja ta on ratsutanud alates nelja- aastaseks saamisest. Raamatus tutvustab Lucinda kaunite piltide abil ratsutamise saladusi, kõike alates ratsakooli valimisest ja esimesest sadulasse istumisest kuni võistlustel ja ratsamatkadel osalemiseni.

Õpi:
sadulasse istuma,
traavi ja kentrit sõitma,
galoppi sõitma ja hüppama,
võistlusteks valmistuma.

Saa teada:
kuidas saduldada ja valjastada,
kuidas poni puhastada,
kuidas sõnnikut koristada,
mida kõike veel on vaja teada ratsutamisel ja poni eest holitsemisel.

Minupoolne komentaar: Väga mõnus raamat algajatele. Asjad mis trennidest arusaamatuks olid jäänud said tänu raamatule selgeks Naeratab

Kui veel raamtuid leian siis märgin juurde.
05.August 2009
Avatar
Postitusi:85
mulle meeldis täiega üks kurb raamat ühest hobusest:

Üllas Veri
Ilgiz kašafutdinov

Raamat räägib ühest võidusõiduhobusest Favoriidist,kelle elu muutub alates ajast kui Sotsenki hobusekasvandus tahab teda endale.Nii asub ta pikale teele,hobusekasvanduse poole...
kahjuks loo lõpus ta sureb autoõnnetuses ja upub.

Siin on veel viimane lõik raamatust:

Favoriit ei teadnud,polnud teinud kunagi oletusi selle kohta,kuidas tuleb tema surm.Ta ei teadnud,missugune see on,aga nüüd nägi ja soovis ta seda heledana:selges laias avaruses,täielikul kapakul.Ning et ta oleks silmapilkne,ilma selle valuta jalgades.Aga elada selleks,et niisugust surma leida,Favoriit ei tahtnud.
Kui pärast esimest,pimestavat valu valgus keha mööda laiali pikk ja pidev,mis lõppes põlvedes,sai favoriit aru.tagumisi jalgu allpool põlvede ei ole enam.
Ta oleks võinud veel elada,oodata,kaks,kalm,võib-olla ka neil tundi.Aga ta lõdvestas kaela ja surus vastu vett.Favoriiti katvas pimedas raudkastis oli vaikne,vesi vulises ja keerles tasakesi.Favoriit jõi küllatuseni,kartmata surmajanu.ta jõi vett,mis muutus aina külmemaks,tõmbas seda,juba maitsetuks muutunut,sisse suu ja sõõrmetega.
ja aina jõi,jõi.
05.August 2009
Avatar
Postitusi:11
Mul endal on hobustega seotud raamatuid äärmiselt palju,,pea igas keeles Naerab

Aga ise meeldib mulle väga raamat "Hobune" ,,mis on siinkohal juba välja toodud...asendamatu minu jaoks,,väga suurepärane raamat samuti "Koos Hobusega", mis on äärmiselt põhjalik ja sisukas..

Juturaamatutest meeldisid mulle raamat "Sandra poni" ja "Kõige ilusam hobune"
Üllas Veri on ka kuskil olemas,,aga pole seda veel lugenud,,Őnnetu
12.August 2009
Avatar
Postitusi:10
mul on kodus olemas : "Noor ratsanik" - mis on väga hea raamat algajatele , "Hobune" - selles raamatus on kirjutatud hobuste ajaloost, koolisõidust, takistussõidust, hobuste allüüridest, hobuste eellastest jne . ( üks väga hea raamat) ja siis on veel mul olemas : " Sandra poni" .
13.August 2009
Avatar
Postitusi:1
Charlotte Bingham "Kuulda ööbikulaulu" ja II osa "Ööbik laulab"
Väga südamlikd raamatud. Soovitan!
28.September 2009
Avatar
Postitusi:41
Lisaks öeldule on veel hea raamat "Minu hobused, minu õpetajad".
07.Oktoober 2009
Avatar
Postitusi:5
Ma tahaks seda raamatut. See oli vist üks paksem raamat. Lihtsalt "Hobune". Selline musta taustaga vist.
Siis on üks raamat mille nimi oli vist "Üllas Veri" või midagi sellist. Lugesin seda ammu, aga natuke raske tekst tundus siis. "Sandra poni" oli väga hea raamat. "Kõige ilusam hobune" on olemas aga palju pole jõudnud lugeda. "Koos hobusega" ostsin ka poest aga kinkisin selle endisele klassiõele. Seda sirvisin natuke. Oli ka asjalik ja õpetlikNaeratab
29.Oktoober 2009
Avatar
Postitusi:41
Mõni aeg tagasi ilmus Margrit Coates'i "Ühenduses hobustega". Tasub kindlasti läbi lugeda, uus ja uudne vaatenurk. Eriti peaks lugema need inimesed, kelle jaoks on hobused "klienditeenindajad", mitte elavad olendid.
06.Detsember 2009
Avatar
Postitusi:4
"Minu hobused minu õpetajad" on minu ema tõlgitud, seega - kellel huvi võtke ühendust. Saad osta ka Apollo raamatupoodidest.
06.Detsember 2009
Avatar
Postitusi:4
Mulle meeldib " Laste oma hobuseraamat " Suht õhuke Naeratab
22.Märts 2010
Avatar
Postitusi:20
Mul on kodus: ,,Koos hobusega´´ ; ,,Hobune´´ ja ,,Hobusetõud´´ Kõik on super head raamatud Naeratab
25.Märts 2011