Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Vesi ja hobused Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Vesi ja hobused(0)
20.07.2009 10:52
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobuste veevajadus sõltub paljudest asjaoludest. Näiteks õhutemperatuurist, koormusest, toidust, hobuse suurusest, tervisest. Värske vesi peaks hobustele ja ponidele kogu aeg saadaval olema.

Veepuudus võib tervisele jäädavalt halvasti mõjuda ja isegi surmav olla. Eriti tuleb ettevaatlik olla talvel, kus peamiseks toiduks on tõenäoliselt kuiv hein. Vesi võib kaasas kanda ka baktereid või viiruseid, mis hobuse haigeks teevad.

Tallides on hea kaustada automaatjootjaid või ämbreid. Automaatjootjad on töökindlad, aga raske on jälgida hobuse reaalselt tarbitavat veekogust. Mõned hobused ei tea alguses kuidas neid kasutada, teistele lihtsalt ei meeldi kuna need võivad ebameeldivat häält teha. Ämbrite puhastamine on lihtsam, aga samas neid on raske tassida ja raske on jälgida seda, et ämber ümber ei läheks.

Kui elada kohas, kus vesi talvel jäätuda võib, siis oleks vaja ka sulatajaid. Soojustatud ämbreid on juba praegu võimalik internetistki tellida. Need ei lase välitingimustes veel külmuda ja hoiavad selle normaalsel temperatuuril.

Kui soojendusvõimalust pole, siis tasuks lihtsalt jää eemaldada. Veetemperatuuri parandamiseks sobib hästi kuum vesi, kuid mõju on küllaltki ajutine. Karjamaal on mõnikord tiigid või jõed ja ka neist võib palju abi olla.

Tiigi- või jõekallas peaks hobuse jaoks ohutu olema. Liiga järsk kallas võib viia selleni, et hobune ei pääse veele ligi või ei saa veest välja. Ohtlikud veevarud võiks näiteks aiaga piirata. Parem karta, kui kahetseda. Lisaks tuleb meeles pidada, et hobune ei saa lumest piisavat veevaru.

Automaatseid veeaparaate tuleks kontrollida iga päev, veendumaks nende korrasolekus. Neid tuleb sagedasti täita ning puhastada. Ka vette sattunud putukad, lehed ja praht tuleks sealt iga päevaselt ära koristada.

Looduslikes veekogudes ei pruugi vesi alati kvaliteetne olla. Kindlasti tasuks see enne üle kontrollida ja kui ise ei oska, siis hobuse tervise nimel ei tohiks häbi olla spetsialistidelt nõu küsida.

Iga hobuseomanik on vastutav selle eest, et tema lemmik saaks vajadusel värsket vett!

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Zorro hobune ToronadoToronado on Zorro hobune...
Haiged märad ja paaritamineMõni mära läheb väga vara pensionile, sest tal on praktiliselt kõik haigused ja vead, mis ühel hobusel üldse olla saavad...