Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Veelkord ohutusest Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Veelkord ohutusest(0)
21.11.2009 0:40
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ükski hobune ei ole nii kindel, et ratsanik võiks ära unustada iseenda ohutuse. Isegi kõige kummalisemad asjad võivad hobust ehmatada ja vabastada temas instinkti, mis käsib loomal iga hinna eest põgeneda. Kui hobune juba põgeneda tahab, võib oodata kõike muudki. Ka kõige kogenum inimene ei ole siis riskit mitte kunagi vaba.

Mõnikord õnnetused juhtuvad ja hobused on kohati päris ettearvamatud ning lõpptulemuseks võib olla väga tõsine vigastus. Ohutusele tähelepanu juhtimist ei tohiks pidada hirmu õhutamiseks. Arvatavasti ei vaidle keegi vastu, et ligikaudu 550 kg on päris kontrollimatu, eriti kui tegemist on täienisti endast väljas oleva hobusega.

Kui tavapärasele olukorrale lisada veel ootamatused, siis ei tundu asi küll enam positiivne. Mis saab siis, kui ikkagi kasutatakse parandamist vajavat varustust? Korras olevat ratsavarustust võib võrrelda isegi kinnitatud turvavööga. Kui turvavöö on terve ja inimene ka kinnitab selle, siis enamasti annab nii kõige hullemat vältida!

Mida siis ikkagi peaks hobuse seljas või läheduses meeles pidama?

1. Käia tuleks ikka ja alati hobuse eest. Muul juhul peab kindlasti veenduda, et hobune teab ratsaniku soovist. Kuid liiga kindel ei saa ometigi kunagi olla.

2. Tuleb jälgida hobuse kehakeelt, sest paljutki saab vaid tähele pannes ennetada.

3. Võõrast hobust tuleb ettevaatlikult käsitleda. Õnnetus võib tulla sealt, kust seda mitte kunagi oodata ei oskaks.

4. Kui varustus on katki, siis tuleb see enne kasutamist korda teha. Lisaks tasub veenduda, et varustus oleks hobuse ja ratsaniku jaoks mugavalt paigas.

5. Võõrasse kohta ratsutama minnes ei tasu kunagi oma oskuste kohta valetada. Kas tõesti on vaja, et nõutaks asju, mida üritades ratsanik endale kergesti viga teha võib?

6. Kui hobused lähevad omavahel tüli norima, tasub eemale hoida. Hobused ei pruugi siis ratsanikku tähelegi panna.

7. Kunagi ei tasu lasta hobusel talli tagasi joosta. Isegi kui ühel hetkel on lõbus, siis teisel hetkel või teise ratsanikuga võib hobune allumatuks muutuda.

8. Kui hobusel hakkavad tekkima halvad käitumisharjumused, siis tuleb teda koheselt korrigeerida.

9. Kunagi ei tasu kellegagi kõrvuti kiiresti traavi või galoppi sõita.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Miks just tüdrukud?Miks just tüdrukud on tänapäeval hobustest nii väga huvitatud, aga vaid vähesed poisid või mehed jagavad sama tunnet...
Kuidas hobuse surmaga toime tulla?Kuidas ikkagi hobuse surmaga leppida...