Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Veel märade paaritamisest Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Veel märade paaritamisest(0)
15.02.2010 19:16
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Miks ikkagi ei tohiks mära paaritada vaid seetõttu, et soovitakse varssa? Arvatavasti on mõjuv põhjus see, et taolise soovi tõttu on tekkinud meeletult palju treenimata loomi, kelle otstarve on kaunistada karjamaad.

Taolised varsad on sageli väärtusetud, sest nad on täiesti käest ära lastud. Milline on selliste varssade saatus? Üks võimalik variant on kindlasti tapamaja, sest neid müüakse sageli nii odavalt, et võimalikul ostjal on majanduslikult kasulik nad kellelegi edasi müüa.

Selle probleemiga on sageli tugevalt seotud ka inimesed, kes ühel päeval lihtsalt ostavad endale hobuse põhiliselt ostmisrõõmu pärast. Üldine statistika räägib, et 80% esmastest omanikest müüb ostetud hobuse maha esimese viie aasta jooksul.

Mis on kõige põhjus? Arvatavasti on tegemist sellega, et inimesed lihtsalt ei mõtle või ei mõtle piisavalt ette. Kui lõbus ikkagi võib olla hobuse ostmine, kui isegi ei tea, mis homne päev tuua võib? Hobust ei saa osta ilma, et mõtleks ka rahalise poole peale. Palju läheb maksma hobuse eest hoolitsemine? Kas seda saab tõesti korralikult hinnata vaid ühe hetkega?

Samuti peab korralikult mõtlema ka siis, kui tekib soov mära paaritama hakata, sest tagajärjed võivad olla umbes samad, mis impulsiivse ostmise korralgi. Kas näiteks ühe hobuse omanik suudab endale teadvustada, et kaks looma on ikkagi kaks looma? Ka noor varss vajab treenimist, aega, hoolitsust, toitu ja isiklikku ruumi.

Kui mära paaritamine toimubki lihtsalt mõne täkuga ja varss on määratudki karjamaa kaunistuseks, tuleks ikkagi teadvustada, et ka selline varss vajab hoolitsust ning tegelemist. Olenemata sellest, mis on tema silmade värv või turjakõrgus.

Kasutatud materjal: Greenhorn Horse FactsToimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas ohutult manee˛i kasutada?Halva ilma korral võib manee˛ olla ainuke mõistlik koht ratsutamiseks...
Mida teha, kui inimese ja hobuse koostöö ei suju?Alguses tuleb loomulikult selgeks teha, et milline on probleemi iseloom...