Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Veel maastikul ära eksimisest Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Veel maastikul ära eksimisest(0)
02.05.2010 20:34
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Paljud inimesed lihtsalt ei suuda orienteeruda ja tulemuseks võib olla see, et nad leiavad end täiesti tundmatust kohast. Tavaliselt lähevad inimesed kaduma siis, kui nad annavad täielikult juhtimise käest ja loodavad vaid kaaslastele.

Loomulikult on oma kaaslaste usaldamine hea, kuid see ei tähenda, et iga inimene ei peaks ümbruskonda süvenema. Mis siis, kui ratsanikul tuleb hiljem mööda sama teed üksinda tagasi tulla? Kui ratsanik ratsutab lihtsalt kellegi teise järel, siis pöörab ta arvatavasti ümbrusele vähem tähelepanu, sest kaaslane teeb ära põhilise töö.

Kui ratsanik lähebki kaduma, ei tasu paanikasse sattuda. Rahulik olek aitab süveneda ja kuulata, kas kuskilt tuleb lärmi või müra, mis ratsanikku aidata võiksid. Lisaks aitab kindlasti ka telefoni kaasas kandmine. Kui teised inimesed ei leia kadunud ratsanikku kohe, siis vähemalt saavad nad teda rahustada. Samas ei tohi unustada, et telefon aitab vaid siis, kui selle aku on piisavalt täis.

Hobustel on üldiselt hea suunataju. Siiski ei tohiks juhtimist käest lasta selle nimel, et hobune üksinda otsustaks, kuhu ta koos ratsanikuga läheb. Kui hobune teeb ise valiku, siis ei pruugi tee peagi enam hästi läbitav olla ning ta peab tegema uue valiku, aga see ei pruugi enam isegi suunas mõistes õige olla.

Parim lahendus on lihtsalt ümber pöörata ja liikuda sinna suunda, kust tuldud sai. Antud juhul võib hobusele tõesti mõni tee tuttav ette tulla ja kui ka ratsanik leiab, et see on mõistlik valik, siis miks mitte proovida? Kindlasti ei tohi õiget suunda käest lasta, sest vastasel korral võib ratsanik veelgi rohkem õigest teest kõrvale kalduda!

Eksimise ennetamiseks:

1. Teiste oma minekust teavitamine. Lisainformatsioon peaks sisaldama valitud kohta ja potensiaalset aega.

2. Kaart kohast, kuhu minnakse. Loomulikult on kaardist kasu vaid siis, kui ratsanik oskab seda ka lugeda.

3. Ümbruskonna jälgimine ja meelde jätmine.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hädaolukord hobustegaOlles mõnda aega hobuseid omanud, tuleb varem või hiljem olla valmis ootamatusteks...
Hobuse põhjuseta kiitmineMõned hobused käituvad halvasti...