Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Veel kiivri valimisest Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Veel kiivri valimisest(0)
28.05.2010 21:22
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kindlasti oli vanasti raskusi õige, mugava ja sobiva kiivri leidmisel. Tänapäeval on kiivreid mitmes erinevas suuruses ja ka värvivalik on üllatavalt lai. Kiivrid ei ole enam ainult musta värvi ja ei näe ühesugused välja! Arvatavasti on küllaltki kerge leida endale mugav, ilusa väljanägemisega ja hästi istuv kiiver.

1. Oluline on leida turvaline kiiver. Kuna kiivreid toodavad paljud firmad, siis tuleb veenduda, et kõik turvanõuded oleksid täidetud. Ei tasu odavama raha eest internetist osta kiivrit, mida ei ole korralikult testitud. Loomulikult tuleks osta turvalisuse garantiiga kiiver, mis on ka reaalselt hobustega ratsutamiseks mõeldud.

2. Kiiver peab hästi istuma. Kui kiiver on liiga suur, siis kukkumise korral on kaitse normaalsest kõvasti väiksem. Valesti valitud kiivriga ratsutamist võib võrrelda kiivrita ratsutamisega.

3. Kui kiiver ei lase õhku läbi, siis on sageli tulemuseks see, et pea kuumeneb üle. Hea ventilatsiooniga kiiver on kindlasti mugavm ja suurendab ratsutamisnaudingut.

4. Pikemad juuksed tasub hoida patsis. Nende kiivrisse toppimine tähendab seda, et kiiver ei istu sageli enam nii hästi ning ei pruugi pakkuda ka vajalikku kaitset.

5. Eesmärgiks ei tasuks võtta võimalikult odava kiivri leidmist! Kasutatud kiivrid on sageli väga odavad, aga kas need on ka turvalised? Kas sageli ei müüda just neid kiivreid, millega on läbi tehtud korralik kukkumine?

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Küsimused, mis võiksid huvitada ratsutamistreeneritSageli räägitakse sellest, et mida treeneri juures märgata, kuid sama oluline on ka treenerile vajaliku info edastamine...