Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Veel hobuste majutamisest Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Veel hobuste majutamisest(0)
18.03.2010 21:51
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui tahetakse milleski kindel olla, tuleb teha leping. Majutuskoha pakkuja ja soovija peaksid täpselt kirja panema, mida nad teineteiselt eeldavad. Kindlasti tuleb selgeks teha ka see, et mis saab lepingu erakorralise lõppemise korral. Milliseid sanktsioone on oodata, kui hobuse omanik ei suuda õigeks ajaks arveid ära maksta?

Loomulikult on korralikus lepingus ära toodud just need inimesed, kes vastutavad. Nii jääb suure tõenäosusega olemata see, et talli omanik teeb rumalat nägu ja ütleb, et viga on hoopis näiteks lohakas tallitüdrukus ja tema ei vastuta. Korralikus lepingus on ka põhjalik hobuse kirjeldus, mis või nii mõnigi kord kiiresti vajalikuks informatsiooniks osutuda.

Majutusteenuse soovija peaks kindlasti täpselt mõista, et mille eest ja kui palju maksta tuleb. Millised on talli omaniku kohustused hobuse omaniku ees? Kas hobuse söötmine, boksi koristamine, hobuse pesemine, välja laskmine ja vajadusel veterinaari abi on hinna sees?

Kui omanik seda täpselt ei tea, siis ei tasub alati küsida. Ei tohi eeldada, et tall vastutab kõige eest, kui kokkulepe räägib hoopis teist keelt. Majutusteenus võib olla lihtsalt majutusteenus, aga sageli võib see just lisatasu eest sisaldada väga spetsiifilisi võimalusi. Isegi, kui majutusteenuse puhul räägitakse, et kõik on hinnas, siis tuleks see kõik ka endale selgeks teha. Inimesed on erinevad ja ei tasu loota, et kõik laabuks vaid seetõttu, et mõelmad osapooled tegutsevad heas usus.

Kindlasti tasuks kokku leppida etteteatamise aeg, mis võib osutuda oluliseks siis, kui omanik tahab hobuse valitud tallist ära viia või siis, kui majutuskoha pakkuja ei ole mingil põhjusel enam võimeline kvalikteetset teenust pakkuma.

Ei tasu ka unustada mainimast seda, et mis saab siis, kui majutuskoha soovija vara peaks kannatada saama. Kui tall saaks kahju ära hoida, aga ei saa sellega hakkama, siis peab hobuse omanikul olema võimalus saada endale tekitatud kahju eest hüvitust.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
SöödalisandidMiks on turul nii palju ebavajalikke söödalisandeid ja miks need veel nii kallid olema peavad...
KiiverMiks me kanname ratsutades kiivrit...