Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Veel hobusele talli valimisest Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Veel hobusele talli valimisest(0)
03.03.2010 22:21
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui valitakse ratsutamiskohta, tahetakse meeldiva õhkkonnaga kohta. Kui valitakse talli hobusele, on nõudmine tavaliselt sama. Näiteks pidev karjumine, negatiivsed inimesed ja segadus aitavad kindlasti kaasa sellele, et hobusel võib välja kujuneda stress.

Ei tasu arvata, et negatiivsus on midagi, mis hobust kindlasti mõjutama ei hakka! Kui ei mõjuta otseselt hobust, siis mõjutab omanikku ja omaniku abiga jõuab see siiski edukalt ka hobuseni.

Sageli on tallides selle koha isiklik veterinaar ja/või värkija. Kui ratsanikul on samuti olemas inimesed, keda ta oma hobuse juurde kõige parema meelega laseks, tuleb veenduda, et ka valitud talli jaoks on aktsepteeritav teiste loomaarstide teenuste kasutamine.

Tundub, et tegemist on pisiasjaga, kuid mõnel hobusel võivad olla erivajadused ja siis ei pruugi iga teine veterinaar sobidagi. Kas hobust tunneb ikkagi kõige paremini see loomaarst, kes temaga juba kaua tegelenud on või see, kes talle lihtsalt juhuse tahtel määratud on?

Sageli räägitakse ratsaniku jaoks õige treeneri valimisest, kuid ka hobuse jaoks peab treener sobilik olema. Iga treener ei saa hakkama kõikide inimestega, kellele hobused meeldivad. Samuti ei saa iga treener hakkama kõikide hobustega. Üks hobune vajab karmimat kätt, teine vajab õppimiseks jällegi tavalisest rohkem aega ning kolmas hobune ei suuda üldse vastu pidada, kui treener ei ole piisavalt leebe.

Mõned tallid võimaldavad hobustele ka väljas käimise võimalust, kuid mida see täpsemalt tähendab? Kui kaua saab üks hobune päeva jooksul väljas olla? Kas ta on väljas üksinda või karjas? Kas karjad on täpsemalt jaotanud nii, et erinevad hobused paremini omavahel kokku sobiks? Kui suur on ala, mis hobuste käsutuses on? Kui heas korras see ala on?

Ideaalset talli ei ole arvatavasti olemas, kuid see ei ole põhjus selleks, et leppida halva talliga.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kui palju aega läheb vaja hobuse jaoks?Hobuse tähelepanu võitmine on kõige olulisem...