Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Veel häälkäsklustest Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Veel häälkäsklustest(1)
21.03.2010 16:49
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Häälkäskluste kasutamises ei ole midagi halba, häälkäsklused on õpetamismeetodina aksepteeritud.

Üldiselt saab häälkäsklused jagada kaheks: sõnad ja häälitsused. Häälituste tegemisel on abiks suu, keel ja ka hambad. Sõnade ja häälitsuste abil saab hobusele näiteks märku anda, et temalt oodatakse traavi või seisma jäämist. Väga oluline on kindlasti ka käsklus, mis nõuab hobuselt paigal seismist.

Kindlasti ei saa vanemalt hobuselt nõuda, et ta häälkäsklustele alluks, kui talle ei ole neid kunagi tutvustatudki. Häälkäskluste õpetamisega tuleks alustada võimalikult varakult, soovitavalt enne ratsastamise algust.

Häälkäskluste puhul on oluline nende tihe kordamine ning sõnastuski peaks alati samaks jääma. Loomulikult ei mõista hobused, kellega kunagi ratsutatud ei ole, sõna “traav” otsest tähendust. Ometigi võivad nad allüüri nime ja allüüri kokku viia ning hobusele selga minnes peaks ta juba enam-vähem mõistma, et ka ratsanikuga koos tähendab sõna “traav” sama, mis korde otsas.

Häälkäsklused on üks kõige lihtsamaid viise hobuse õpetamiseks, kuid isegi selle meetodi puhul on inimesel kerge mitte hakkama saada, kui ta ei ole piisavalt järjekindel nõudja. Hobust on ka küllaltki kerge häälkäsklustega segadusse ajada, kui mõnikord nõutakse küllatki karmil toonil midagi, mida hobune vähese kordamise tõttu lihtsalt enam hästi ei mäleta.

Häälkäsklused on mõeldud kasutamiseks sadulas ja/või maapinnal. Üks ei välista teist, aga samas ei ole kohustust sadulas olles üldse neid kasutada, kui leitakse, et põhjendatud vajadus puudub.

Sadulas olles saab keha abil hobust kindlasti edukalt kontrollida, käe kõrval jalutades ei pruugi see enam nii lihtne olla. Kõik oleneb muidugi situatsioonist, sest rahulik hobune on nii ehk naa käsitletav, kuid närviline hobune on juba hoopis teine teema. Kindlasti ei tohi arvata, et häälkäsklused asendaksid muud. Need on pigem abiks.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
23. Märts 2010
Kas te olete ise kunagi mõnele hobusele häälkäsklusi õpetanud, et sellist ümmargust jama ajate?Mina oma hobusele olen ja võin öelda , et mingit seost hobuse vanuse ja õpetamise vahel küll pole! Kõik oleneb ainult inimese pühendumusest. Kui tegeleda hobusega regulaarselt, olla selle juures rahulik, järjekindel ja sõbralik, hakkab hobune inimest usaldama ja õppimine läheb ladusalt. Omavaheline usaldus ongi kõige alus hobusega koos ükskõik mille tegemiseks. Häälkäsklused iseenesest on väga head, sest tagavad nii ratsutades kui igapäevases hobusega tegelemises turvalisuse.
Rohkem sarnasel teemal
Miks hobune seisab paigal ja ei liigu edasi?Nii mõnedki on arvatavasti sõitnud hobusega, kes jääb lihtsalt seisma ja keeldub edasi minemast...
Külmad ilmad ja hobusedKui karjamaal ei ole enam piisavalt süüa või on rohi söögikõlbmatu, tuleb anda rohkem heina ning söödalisandeid...