Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Vead, mis ratsanikud teevad Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Vead, mis ratsanikud teevad(1)
19.07.2009 22:15
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Esiteks, ei teata hobuse päritolu. Nad on karjaloomad, kellele meeldib rohtu süüa ja kaaslastega olla. Kui sellega mitte arvestada, võib hobuse käitumine halvemuse poole muutuda. Hobustele ei meeldi päevad läbi tallis olla ja kindlasti on vaja neile tagada piisavalt treeningut. Tuleks veenduda, et hobune saab teiste hobuste läheduses olla.

Teiseks, minnakse kergesti närvi ning ärritutakse. Tuleb välja selgitada põhjused, mis meeleolumuutusi tekistasid, enamasti algavad need inimesest endast. Teiste ees hobuse seljast kukkumine pole sageli hobuse süü, vaid puudujääk on hoopis ratsaniku oskustes hobust juhtida.Lisaks tahetakse saavutada liiga palju liiga kiiresti. Ükski treener ei suuda midagi ühe päevaga muuta.

Kolmandaks, ostetakse üle võimete käiv hobune. Hästitreenitud hobune on küll tore, kuid kui ei olda ise samal tasemel, on lihtne hobust rikkuda. Tavaliselt sobib hobune, kelle oskused on ratsaniku omadest natuke paremad. Tasub võimalikult palju koos treeneriga õppida ja vaadata teisi ratsanikke sadulas. Lõpuks oldaksegi juba paremat väärt.

Neljandaks, ei arvestata hobuse võimeid. Kõik tahaksid maailma tasemel hobust, aga igast hobusest ei pruugi midagi erilist saada. Kesktasemel hobust kuhugi kallisse kohta treeningule saata on mõtettu, see raiskab lihtsalt aega ja raha. Kui hobune ei suuda, siis ta ei suuda ja tuleb otsida selline hobune, kes vastab konkreetse isiku nõudmistele.

Viiendaks, käest toitmine. Ei ole rohkem ebameeldivamat asja, kui hobune, kes kogu aeg püüab taskust maiuspala kätte saada. Muidugi on meeldiv hobusele midagi anda, kuid kahjuks ei ole tulemus alati nii meeldiv. Korduv maiustuse andmine tänutäheks hea käitumise eest võib tekitada raskeid situatsioone siis, kui lihtsalt ei ole vajalikul hetkel võimalik hobust nõnda kiita. Kas patsutusest tõesti ei piisa?

Kuuendaks, ei arvestata tulevikku. Kas on võimalik terve elu ühe ja sama hobusega koos olla? Unistustes kindlasti, aga reaalses elus ei pruugi see nii minna. Tuleks olla valmis selleks, et ka hobusel tuleb tulevikus valmis olla uueks koduks. Korralikult treenitud hobusel on suur väärtus, aga halvad harjumused võivad seda vähendada.

Seitsmendaks, hobuseid toidetakse liiga palju või liiga vähe. Tuleb tunda hobuse vajadusi. Tuleb aru saada, et hobuste nõudmised söögikogustele ei ole alati samad. See on eriti oluline näiteks kasvavate varssade puhul ja ka tiined märad vajavad erilist hoolt. Ei tasu osta kalleid lisandeid lihtsalt sellepärast, et keegi ütles. Muudatusi tuleks teha vastavalt aastaajale ja treeningu intensiivsusele.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: traxumusa
30. Juuli 2009
õige jutt, tänan, sain paljugi teada!
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas hobust müüa?Hobuse müümine ei ole kindlasti kõige lihtsam tegevus...
Sadula põhjustatud valulikkuse vältimineMida teha ratsutamisel tekkinud hõõrumise, ärrituse ja marrastuste korral...