Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Varssa ootav mära Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Varssa ootav mära(0)
20.09.2009 9:23
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Tiine mära eest hoolitsemine on täpselt nii raske nagu see enda jaoks tehakse.

1. Tasub veenduda, et märal on piisav võimalus rohtu süüa ja end liigutada. Taas peab olemas olema ka puhas vesi, varjualune ja piirdeaed, mis ei tohi kindlasti ohtlik olla.

2. Tuleb mõista, et tulevase varsa seisukohast on hästi oluline just tiinuseaeg. Kui mära toit ja vesi ei ole rahuldavad, võib toimuda isegi abort. Toit peab olema tasakaalustatud, sest tal läheb vaja palju lisaenergiat. Kvaliteetne hein võiks kogu aeg kättesaadav olla.

3. Märal peaks silma peal hoidma, et veenduda tema heaolus.

4. Treening on oluline. Märaga saab ratsutada peaaegu varssumiseni, kuid turvaline on seda teha kuni kuuenda kuuni. Alternatiivina võib märaga lihtsalt jalutada ja teda puhastada. Kui märaga tegeleda tiinuse ajal, siis on ta arvatvasti ka pärast varsa saamist inimsõbralik.

5. Kui varssumiseni on jäänud umbes kuu või vähem, võiks mära väiksemasse ning turvalisemasse kohta viia. Seal peab siiski olema võimalus vabalt ringi joosta. Mära vajab sel ajal varsemast veel rohkem lisaenergiat, kuid tema menüüsse ei tasu järsku midagi uut lisada.

6. Märad varssuvad tavaliselt varahommikul. Seega inimesed ei satu antud protsessi alati nägema. Kui see siiski peaks juhtuma, tasub mära vaateväljast eemale hoida, sest see võib teda segama hakata. Paar päeva enne varsa tulekut on võimalik, et mära ei pruugi süüa tahta. Meeles tuleb ka pidada, et märal oleks olemas mugav koht, kus sünnitada!

7. Pärast varsa sündi tasub veenduda, et viimane on elus ning võimeline kõndima. Seejärel võiks vaadata, kas ta suudab juua ning urineerida. Kui need kaks asja ei juhtu lähima päeva jooksul, on mõistlik veterinaariga nõu pidada. Märale ja varsale tuleb anda piisavalt privaatsust!

8. Paari päeva möödudes võiks mära ja varsa suuremale alale liigutama lasta.

9. Mära tuleb peagi puhastada, muidu võivad kärbsed liigselt tüütama hakata.

10. Veterinaari konaktid peaksid juba varakult välja otsitud olema. Ideaalsel juhul võiks teda informeerida ka sellest, millal abi vajamine on kõige tõenäolisem.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Miks mõne hobusega ei ole mugav ratsutada?Ebamugavuse põhjuseid võib olla palju: 1...
Miks hobune pead loobib?Kui hobune loobib oma pead ratsutamise ajal, siis võib see tähendada lihtsalt kiiret pea ülesse ja alla liigutamist või lausa pea viskamist, raputamist...