Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Vankrihobuste elu Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Vankrihobuste elu (0)
08.08.2009 2:14
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 2 Eelmine · Järgmine
Kas vankrihobuste elu on elamist väärt?

Kui inimesel on midagi, mis omab väärtust, hoiab ta seda väga, et raha teenimisvõimalus jätkuks. Hoitakse isegi siis, kui sellega ei anna otseselt raha teenida, aga see on elus tähtsal kohal.

Vankrihobuste elu on üsangi vaoshoitud. Hommikuti neid toidetakse ja joodetakse. Seejärel läheb päev natuke edasi ja loomad pannakse vankri ette. Suurema koormusel korral töötavad nad 3-4 päeva ning ülejäänud nädala puhkavad. Kui klient tuleb, läheb töö lahti. Kui klient ära viidud, siis tagasi tööpostile uut ootama ja ehk jõuab väiksegi uinaku teha!

Kas pole mitte kohutav, et hobusel tuleb kanda sellist raskust, olla tihedas liikluses ning paljude inimeste keskel? Inimesed kaarikus kaaluvad ometigi veel lisaks? Hobune peab terve päeva püsti seisma. Ja ta veel higistab!

Hobused, kes ei talu kära ja ootamatusi, lihtsalt ei tee taolist tööd. Vankrihobune on kohati lausa “kuulikindel“ ja liiga rahulik. Närvilised hobused on ammu juba aru kaotanud, kui õigesti valitud loom ei tee väljagi. Vankrihobused on üldjuhul võimsad ning vastupidavad loomad, kes suudavad muretult raskeid koormaid vedada.

Loom annab alla, kui ta püüab edasi liikuda, aga ei saa hakkama. Raskuse all murdunud hobune on rikutud vankrihobune. Siiski saab enamik oma tööga hakkama, muidu ei oleks ometigi nii palju sel alal töötavaid isendeid!

Hobune on karjaloom ja ohu korral ta enamasti põgeneb. Ka looduses magavad hobused seega püsti seistes. Alati peab valvel olema. Sageli magatakse 20 minutit korraga ja pikali olles magamist vajavad nad umbes korra nädalas ja seegi ei ole pikk uinak.

Hobused on olemuselt laisad loomad. Neil on piisavalt kogutud energiat, et ohu korral jooksu pista. Tööhobused panevad lihtsalt oma energia neilt nõutavasse ja jäävad tihti võimaluse tekkides tukkuma.

Kuumade ilmade korral on higistamine loomulik protsess, ka inimestel. Lisaks võib hobune tavalisest rohkem hingeldada. Ei ole raske aru saada, kas loom on kuumarabanduse äärel või mitte. Tuleb jälgida vaid samu märke, mis viitavad ratsanikegi puhul ohule.

Paljud loomad töötavad siiski ainult 1-2 päeva nädalas ja seejärel lähevad mitmeks päevaks karjamaale rohtu ning vabadust nautima. Vankrihobused on väärt loomad ja naudivad töö tegemist. Vähemalt need, keda ei ole halvasti koheldud. Piisav töömaht, normaalne käskimine ja keelamine ning puhkuse võimalus- esmapilgul muud ei olegi vaja.

Kas ei oleks tore vahel takso või ühistranspori asemel hobuse jõudu kasutada? Milline meeldiv võimalus aeg maha võtta ning ümbrusega tutvuda! Hobukaarik ei ole ammu enam vaid pulmadeks mõeldud ja paljudes riikides on sõiduvõimalus mõistliku raha eest kättesaadav.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Saun hobustelePikalaineliste infrapunakiirte teraapia aitab rakendada looduse ravivat toimet ilma ravimite või kemikaalideta...
Pärast sõituIsegi jahedatel talveõhtutel sõites,võib hobune sõdu lõpuks märg olla...