Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Uus algus Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Uus algus(0)
19.07.2009 21:06
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Enne uuesti sadulasse istumist tasub end vormi ajada. Nõnda väheneb kas või uute vigastuste tekkimise oht.

Kindlasti aitab kannatlikkus, sihikindlus, motivatsioon ja tahe eesmärke saavutada. Tuleb kindlasti aega varuda, sest kiirustades kaob hea tuju ja tekivad lohakusvead. Aitab ka heasüdamlikke ning lõbusate inimestega suhtlemine sel ajal, kui tegeled hobustega. Hoiduda võiks negatiivselt meelestatud inimestest.

Enesekindlus tuleb teadmiste, harjutamise ning kogemustega. Alustada oleks ideaalne hea hobuse ning treeneriga, kes oskab vajadusel pakkuda asjakohast abi. Enne ratsutamist tuleks kindlasti ka hobusega tutvust teha. Näiteks puhastamise käigus on hea sõbruneda.

Vaja on hästi treenitud, kannatlikku ja kogenud hobust. Enamasti sobivad 8-20 aastased ruunad, aga ka mõned rahulikumad märad võivad kinkida toredaid elamusi. Hobune ei pea ainult kannatlik olema, aga ka koostööaldis ning tähelepanelik. Tundlikud, kõhnad ja kuumaverelised hobused ei ole niivõrd eelistatud, isegi kui neid on hästi treenitud. Parem on valida külmavereline hobune, kes ei pane ratsanikule tema vigu pahaks.

Treenerit tuleb hoolega valida. Ei tohi arvata, et halb juhendaja on parem, kui üleüldse ilma õpetajata olemine. Mõni treener võib küll hobustega hästi läbi saada, kuid tal napib suhtlemisoskust või vastupidi.

Hea juhendada oskab ise ideaalselt sõita ja teab öelda, millal midagi valesti läheb ning kuidas olukorda paremaks muuta. Mõned treenerid oskavad hästi algajaid õpetada, kuid nad ei paku edasijõudnutele enam midagi uut. Teistel jälle ei ole kannatust ning neile sobib, kui inimene on juba piisavalt hea ratsutaja. Kuulastel õpetajatel ei pruugi alati aega olla. Tasub valida inimene, kellega on vajadusel eratundide võimalus.

Jälgi, et mõistaksid treenerit piisavalt hästi. Möödarääkimised võivad viia ebakindluseni ja usalduse kadumiseni.

Uueks alguseks :

Tasub järgi mõelda ja plaan teha.
Treenida lihaseid ja tekitada endas motivatsiooni.
Harjutada painduvust, et saavutada korrektne istak hobuse seljas.
Suurendada vastupidavust pikemateks sõitudeks.
Harjutada ajastust ning täpsust efektiivseks hobuse juhtimiseks.
Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas hobuse surmaga toime tulla?Kuidas ikkagi hobuse surmaga leppida...
Algaja ratsanik ja tema küsimusedKui täiskasvanud algaja ratsanik otsib endale treenerit, siis peaks ta otsima kedagi, kes on kogenenud ja samas ka hea innustaja...