Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Uue hobuse koju toomine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Uue hobuse koju toomine(4)
18.04.2010 18:21
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Uue hobuse ostmine on kindlasti põnev. Samas võib see hobusele tähendada stressirikkat aega, mis muudab sageli ka uue omaniku elu natuke pingelisemaks. Loomulikult mõtleb omanik oma esimesest sõidust antud hobusega, kuid kuidas aidata hobusel kohaneda, et see kunagi ka reaalsuseks saaks?

Kõige olulisem märksõna on aeg. Hobused vajavad uute tingimustega kohanemiseks aega täpselt samamoodi nagu inimesed ise. Hobune peaks suutma lõdvestuda ning uue kohaga tutvust tegema, kuid see ei toimu alati vaid paari päevaga.

Järelikult ei tasu planeerida, et uue hobusega kohe ratsutama minna saaks. Liigne kiirustamine ei tule kummalegi osapoolele kasuks. Isegi kõige rahulikum hobune võib uues kohas kergesti ehmuda ning taolise riski võtmine ei oleks sugugi arukas tegu.

Uue hobuse jaoks oleks kindlasti ideaalne, kui ta saaks vähemalt mõnda aega viibida välitingimustes. Näiteks karjamaal olemine tähendab hobusele seda, et ta saab liikuda ja ise seeläbi liigsest pingest vabaneda.

Kui hobune saab end vabalt välja elada, siis läheb ka kohanemine palju kiiremini. Kindlasti oleks tore ka see, kui hobune saaks teiste hobustega tuttavaks. Loomulikult eeldab see teiste hobuste olemasolu. Kuna hobused on karjaloomad, siis võiks uuele hobusele kellegi ikkagi seltsiks leida.

Uus hobune tähendab paratamatult rohkem kohustusi ja seeläbi ehk ka senisest rohkem aja planeerimist. Seda eriti juhul, kus uus hobune on üleüldse esimene või antud hetkel ainuke hobune. Rutiin aitab hobusel sisse elada ja muudab ka omaniku elu lihtsamaks. Kui päevakava on paigas, ei tule iga päev uuesti pead murda ning inimene ja hobune saavad teineteist paremini tundma õppida.

Mida edukam on kohanemine, seda kiiremini saab omanik oma unistusi ellu viima hakata ning kohanemise edukus sõltub palju just inimesest endast ja hobusele pakutavatest tingimustest.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
23. Aprill 2010
Minagi olen ise aastaid hobustega tegelenuna vahest naljaviluks siit neid artikleid lugenud ja nõustun täielikult anxaa-ga, et tihti on need mitmetpidi mõistetavad ja vähe praktilist nõu andvad ümmargused jutud. Jagan siinkohal muret, et mõni algaja hobustega tegeleja, kes ilmselt peamiselt siin lugejad on, võivad teha valesid järeldusi , mis ei tule kasuks ei neile ega ka hobustele, kellega nad tegelevad. Hobustega tegelemise alustugi on ikkagi alguses nende usalduse võitmine rahuliku, sõbraliku ja neile mõistetavate nõuete esitamisega. Hirmu korral julgustamine, mitte karistamine, oskus lugeda hobuse kehakeelt ja seda aksepteerida.
thumb
Kommentaari lisas: Krista
19. Aprill 2010
Antud artiklis oli tegemist pigem metafooriga ja seal oli see mõte ikka natuke teises kontekstis ka. Kindlasti ei tähenda uue hobuse ostmine alati seda, et ta seetõttu uude kohta viidaks.
thumb
Kommentaari lisas: anxaa
19. Aprill 2010
Ja vabandan. Ma ei mõelnud, et vanemale hobusele võib kohe selga hüpata vaid siiski ratsastatud hobusele. Et miski arusaamatuks ei jääks Pilgutab silma
thumb
Kommentaari lisas: anxaa
19. Aprill 2010
Tere Krista. Mul on teile üks soovitus. Enne kui hakkate oma artikleid kirjutama võiks ikka välja mõelda kuidas te soovitate siis inimestel oma hobusega tegelema hakata!Eile, lugedes seda artiklit, meenus mulle, et olen varem näinud teie poolt kirjutatuna hoopis muud arvamust selle kohta mida peaks tegema kui uus hobune koju tuua. See artikkel on siis siin : http://www.hobune.ee/articles/Top-10-viga-mida-inimesed-hobust-voi-poni-ostes-teevad ning selle artikli kolmandas punktis olete te selge sõnaga väitnud, et kui osta vanem hobune võib talle kohe selga hüpata nii kui ta koju tuuakse.. No tõesti. Kui mõni kogenematum inimene neid artikleid loeb, mida ta siis peab arvama ? Ta ei pruugi ju teada, et tegelikult ei ole kohe selga hüppamine kõige targem idee, aga samas olete te ise seda oma varasemas artiklis ju soovitanud.Võiksite siiski enne asjad läbi mõelda ja hobuste kohta natuke rohkem uurida.
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse jaoks aja leidminePaljud hobuseomanikud kurdavad, et nad ei leia aega ratsutamiseks ega lihtsalt oma hobusega olemiseks...
Kas kiiver muudab ratsaniku suhtumist?Paljude arvates on kiiver vajalik, teiste arvates on see alati kohustuslik...