Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Usaldusväärne maastikuhobune Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Usaldusväärne maastikuhobune(2)
03.05.2010 23:00
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kindlasti oleks põnev koos hobusega maastikule minna, sest vaheldus on sageli vajalik. Seda muidugi hetkeni, mil hobune keeldub veest läbi minemast või ehmatab tõsiselt mõne väga tavalise asja peale.

Kui hobused ja ratsanikud ei ole maastikule minemiseks valmistunud, siis võib isegi väike jalutuskäik läbi metsa muutuda vägagi ebameeldivaks. Ootuste ja reaalsuse erinevus algab kohe, kui ratsanik valib maastikule minemiseks vale või ettevalmistamata hobuse.

Paljud inimesed ei keskendu piisavalt hobuse valikule siis, kui tekib tahtmine maastikule minna. Miks mõni inimene leiab, et võistlemiseks sobimatu hobune sobib automaatselt maastikule? Kas maastikule minek on tõesti asi, mida ette võtta siis, kui hobune muuks ei sobi? Kui ratsanik tahab maastikul meeldivalt aega veeta, siis tasub valida endale maastikukindel hobune ja iga hobune seda kindlasti ei ole.

Paljud hobused on spetsiaalselt treenitud manee˛is edukalt hakkama saama, kuid samas eeldatakse, et maastiku jaoks ei pea hobust treenima, sest kõik peaks siis loomulikult välja tulema. Lisaks muutuvad inimesed sageli vihasteks, kui ettevalmistamata hobune kohe maastikul hakkama ei saa.

Maastikul tuleb inimesel võidelda väga võimsate instinktidega, mis käsivad hobusel iga hinna eest potensiaalset ohtu vältida. Loomulikult ei ole võimalik hobuse instinktidest täielikult lahti saada, kuid treenitud hobune õpib maastikul hakkama saama ja jälgib ratsaniku märguandeid.

Maastikule minemiseks tasub kindlasti valida enesekindel hobune, sest see on juba pool võitu ja teeb meeldiva kogemuse saamise palju reaalsemaks. Teine pool sõltub juba konkreetselt treenimisest või treenimata jätmisest. Treenimise puhul on oluline hobuse tööle saamine. Kui hobune tahab kohe alguses alla anda, siis on ainult inimese võimuses tema meelt muuta! Loomulikult saab hobuse meelt muuta vaid siis, kui talle rahulikult maastiku väljakutseid tutvustada.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: mandariin
04. Mai 2010
Jutu jätkuksNaerab Iseenesest on hea, et keegi kirjutab sellel teemal artikleid, sest ilmad lähevad ilusaks ja maastikule on väga ahvatlev.
thumb
Kommentaari lisas: mandariin
04. Mai 2010
"Kui hobused ja ratsanikud ei ole maastikule minemiseks valmistunud, siis võib isegi väike jalutuskäik läbi metsa muutuda vägagi ebameeldivaks. Ootuste ja reaalsuse erinevus algab kohe, kui ratsanik valib maastikule minemiseks vale või ettevalmistamata hobuse." Maastikule minek on kahe otsaga asi- sa ei saa ennast (ja hobust) kõigeks ettejuhtuvaks ette valmistada. Mul tekkis hoopis küsimus, et te mainite mitmel korral ettevalmistamist, aga otseselt ei mainita, kuidas ette valmistada. Ok, päris asjalikke nõuandeid oli ühes artiklis, mille nimi oli vist "Läbi raskuste maastikule" või midagi sarnast, aga ikkagi. Rohkem sooviks konkreetsust. Jutu järgi on teil teadmisi, seega võiks jagada näpunäiteid ja juhiseid, anda nõuandeid jne. Ma tean ka teoorias, et hea ratsastusega hobune kuulab alati ratsanikku ja allub talle igas olukorras, aga alati ei sõideta ju super ratsastatud hobustega.
Rohkem sarnasel teemal
Hobuste elutsükkelHobuste elutsükkli saab jagada neljaks...
Milline hobune on hea?Ideaalset hobust arvatavasti ei eksisteeri, kuid kindlasti leidub palju häid loomi, kes võivad inimestele meeldivaid elamusi pakkuda...