Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Uriinilõhn tallis Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Uriinilõhn tallis(6)
11.06.2010 23:02
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mis siis, kui tallis on liigne uriinilõhn? Uriinilõhn võib tugev olla olenemata sellest, et talli regulaarselt ja põhjalikult koristatakse. Kui uriinilõhn on tugev, siis on see märk sellest, et hobune saab palju või liigselt proteiini. Võib öelda, et proteiin on vastutav tugeva uriinilõhna eest.

Kui inimene seisab tallis ja tunneb, et uriinilõhn on tõesti häiriv, siis arvatavasti on see häiriv ka hobuse jaoks. Kui tallis on liiga tugev uriinilõhn, siis võib see halvasti mõjuda hobuse hingamisteedele. Ärritatud hingamisteed on palju vastuvõtlikumad ka erinevatele viirustele ja bakteritele. Järelikult tuleb vaeva näha sellega, et hobusel oleks piisavalt värsket õhku hingamiseks.

Kuidas olukorda muuta?

1. Kõik algab loomulikult sellest, mida hobune sisse sööb. Kui tahetakse vähendada uriinilõhna, tuleks vähendada ka proteiini kogust. Loomulikult ei tohi hobust näljutada ja proteiin tuleb asendada nii, et hobune saaks vajaliku toitainete koguse ikka kätte.

2. Kui hobune peab siiski palju proteiini tarbima, on mõistlik teda võimalikult palju välitingimustes hoida. Paratamatult ei ole tallis nii hea ventilatsioon nagu karjamaal.

3. Kui hobune on tallis, siis kindlasti tuleb talli korras hoidmisele suurt rõhku panna. Kui hobuse allapanu on must, on ka uriinilõhn tavalisest tugevam.

4. Tuleb jälgida, et tallis oleks normaalne õhuvahetus. See tähendab seda, et talli uksed ja aknad peaksid olema võimalikult tihti avatud. Kui ilmad on külmad, siis tuleb kindlasti veenduda, et hobusel oleks piisavalt soe.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Horselover1
15. Juuli 2012
No..... Näiteks...... Mulle meeldib väga uriinilõhn ja ma ei taha sellest lahti saada!
thumb
Kommentaari lisas: Kristen Stewart
16. Märts 2012
See hais on kõikites tallides !!!!!
thumb
Kommentaari lisas: Kristen Stewart
22. Veebruar 2012
Mulle ei meeldi uriini hais! Noh........ jah....
thumb
Kommentaari lisas: sinuhobu
29. Juuli 2011
See võib küll väga,väga vastik olla nii hobusele kui ka inimestele kes töötavad tallis ja ka ratsanikele!!!:S See teema on väga rõve!!!:S
thumb
Kommentaari lisas: Mari1
05. Mai 2011
Õpetlik, samas aga vastik teema.
thumb
Kommentaari lisas: Traxu
22. Veebruar 2011
väga hea õpetus , kuidas saaks sellest lahti !
Rohkem sarnasel teemal
Ratsutamisega kaasnevad õnnetusedKõiki õnnetusi ei saa vältida, kuid õnnetuste hulka annab kindlasti vähendada...