Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Otsides unistuste hobust Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Otsides unistuste hobust(0)
19.07.2009 22:05
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Alustuses tuleks õigesti hinnata oma vajadusi. Harrastusratsutajale ei ole kindlasti vaja sellist hobust nagu võistlejale.

Kui on vaja hobust lihtsalt harrastamiseks, siis tasuks mõelda märale või ruunale. Tasub osta juba treenitud hobune, siis on endal edaspidi kergem ning ka ohutum sõitu nautida. Kogenematul ratsutajal tasub enne sõidutunde võtta. Kui arvad, et ei saa seda endale lubada, siis kas haiglasse on parem sattuda?

Unistused süsimustast täkust on ehk kõigil peast läbi käinud. Täkud ei ole üldjuhul siiski algajatele, nad võivad sageli olla parajad muretekitajad. Isegi head täkud võivad väikese väärkohtelmise korral kergesti halbadeks muutuda.

Või on hoopis unistuseks mõne armsa varsaga algusest peale koos olema hakata? Kahjuks on see kulukas, sest temaga ei saa päris mitu aastat ratsutada. Kui tekivad probleemid, siis tuleb temast nagunii loobuda ja majanduslik kahju on siin paratamatu.

Ostes esimest hobust, tasub ta kindlasti osta inimeselt, kes teab konkreetse looma eluloo kohta rääkida. Muidu võib tulevikus ilmneda ebameeldivusi, mida ei osata oodata.

Esmamulje on kõige olulisem, inimesed kiinduvad sageli esimesest silmapilgust. Samas tuleb sellest üle olla ja asja mõistusega võtta. Tuleb märgata, millistes tingimustes hobuseid peetakse. Kas nende eest hoolitsetakse hästi? Kas hobune annab jalgu kätte? Kas hobust on kerge saduldada?

Proovisõidule minnes tuleks hobune ise valmis panna, juba soojendatud ning saduldatud hobune ei pruugi anda kogu infot hobuse kohta. Looma tuleks ikka vaadata loomulikus olekus ja ise katsetada, kas temaga on võimalik kõiki ratsutamiseks vajalikke protseduure teha.

Kõigepealt tasuks paluda omanikul esimesena hobusega sõita. Kui kõik tundub korras olevat, alles siis tasub ise selga hüpata. Kas hobune teeb kõike mida vaja ja kuulab märguandeid?Pärast ratsutamist tasub ka vaadata, kas hobune jääb rahulikuks või käitub agressiivselt.

Kõik tähelepanekud tasub ülesse märkida ja veel teinegi kord koos treeneri või hobuseeksperdiga tagasi minna. Kuid lõplik otsus tuleks ise langetada, sest hobune saab ikkagi endale ostetud. Uuesti tagasi minemine võimaldab näha, kas hobune on alati samasugune või ta näib muutuvat ja sellisel juhul ei pruugi antud loom see kõige õigem valik olla.

Lõpuks tuleb ära otsustada, kas on ostusoovi või mitte. Ei tasu müüjat liiga paljude külastustega ära kurnata, kuna tema on ka inimene ja ilmselt on teisigi potensiaalseid ostjaid. Kui tahtmine on kindel, tasub veterinaaril lasta hobune üle vaadata. Kindlasti tuleks leida keegi, kes on enda valitud ja usaldatav. Tuleb ka veenduda, et hobuse paberid oleks korras ja kas müüja võib üldse looma müüa.

Uues kodus võiks hobusel mõned päevad puhata lasta. Ei tasu kohe pikemale sõidule tormata. Pärast kohanemist on küll ja veel võimalusi uue kaaslasega aega veeta.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Mis saab siis, kui külmad ilmad kord läbi saavad?Kui hobune on talveperioodil puhanud ja kevadel on plaanis temaga taas regulaarselt ratsutama hakata, siis tuleks seda teha järk-järgult...
Millal oleks mõistlik hobusele esimest korda selga minna?Mõni arvab, et parim aeg on juba teisel eluaastal...