Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Ülekaaluline ratsanik Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Ülekaaluline ratsanik(0)
09.11.2009 18:46
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Lihtsalt hobusega sõitmine ei nõua ülemäärast pingutust ja sellega saavad hakkama peaaegu kõik inimesed. Kui ülekaaluline ratsanik on aga huvitatud millestki enamast, kui nädalalõpust hobustega, tuleb kindlasti seoses tema kaaluga ette katsumusi. Igal inimesel on omad nõrkused ja tugevused, aga raskemate inimeste puhul on nende mõned nõrkused küllaltki sarnased.

Hobune suudab kanda umbes 25% oma keharaskusest. 25% tuleks arvutada vastavalt looma normaalkaalule. Ei tohi unustada, et ülekaaluline hobune ei suuda tegelikult kanda rohkem raskust! Ehk suudab ülekaaluline loom isegi veel vähem kanda, sest tal on juba niigi piisavalt raske? Suuremad hobused ei pruugi alati väiksematest rohkem jaksata! Mõne hobuse kehaehitus lihtsalt määrab ära selle, et konkreetsel loomal on nõrgem selg, mida ei tohi liigselt koormata.

Kui hobune ei ole vormis või on väga pika ja kitsa seljaga, tasub ülekaalulisel inimesel enne korralikult mõelda, et kas ta ikka peab just selle looma selga minema. Kindlasti annab leida sobivama hobuse, kellele ratsaniku kaal nii suureks koormaks ei ole. Muidugi on alati võimalus ka kaalust alla võtta ja siis sama hobusega uuesti proovida. Lisaks annab hobustki paremasse vormi viia.

Raskete inimeste suurimaks väljakutseks peetakse tasakaalu. Kui ratsanikul koguneb raskus mingisse kindlasse kehapiirkonda ning ei jaotu ühtlaselt, on tasakaalu leidmine veelgi keerulisem. Ülekaalulistel noortetel, kes veel kasvavad, on sageli suuri raskusi kaalu ning kehakuju muutmisel ning seetõttu ka tasakaalu leidmisel!

Ülekaaluliste järgmiseks probleemiks on stabiilse jalgade asendi saavutamine. Suured reied, mis on lõdvad ning arvatavasti vähe treenitud, võivad häirida jalgade õiget paigal hoidmist. See seab omakorda ohtu ratsaniku turvalisuse, sest tasakaal on taaskord häiritud.

Normaalseks ratsutamiseks läheb vaja teatud määral füüsilist tugevust, vastupidavast ning sujuvat liikumist. Kui suudetakse arendada neid kolme, on kõik liikumas juba positiivses suunas. Lihastoonus peaks kindlasti aitama nii raskemat, kui ka kergemat ratsanikku tasakaalu leidmisel.

Ei tohi unustada, et hobustel on omad piirid. Täpselt nii nagu inimestelgi. Ülekaaluline ratsanik võib ka hobuse tasakaalu hoidmise raskemaks muuta. Samas ei ole üldises plaanis näha ühtegi põhjust, miks mõni raskem hobusehuviline peaks oma kirest loobuma. Kui ühes tallis ei ole sobivat hobust, siis tasub teise vaadata!Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
KiiverMiks me kanname ratsutades kiivrit...
Külmad ilmad ja vastav riietusMiks on korralik riietus väga oluline...