Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Ülekaaluline hobune Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Ülekaaluline hobune(0)
10.11.2009 21:12
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui hakata probleemi lahendama, tuleb see enne ka tuvastada. Hobuste söötmine on ühest küljest kunst, teisest küljest teadus. Sööta tasub kindlasti vastavalt konkreetse looma vajadusele, mitte nii nagu kuskil soovitusena kirjas on.

Kõik muutused peaksid toimuma ikka järk-järgult, tasakaalukus on väga oluline. Samas ei tohi ära unustada, et väikesed muutused looma kehakaalus võivad olla täesti normaalsed. Sügisel kaalub hobune enamasti natuke rohkem, kevadel võetakse tavaliselt taas kaalust alla.

Ülekaal võib olla loomale sama laastav nagu alakaal ja sellest on kohati raskem lahtigi saada. Hobuse tervislik kehakaal on kasulik eelkõige loomale endale ja seeläbi ka omanikule. Ülekaalus hobune võiks olla õnnelik ja terve, aga kaal määrab kahjuks piisavalt palju, et kõik hea ära rikkuda. See võib mõjutada hobuse heaolu isegi kogu järgneva elu jooksul. Näiteks on hobuse kõõlused ja liigesed lisapinge all ning probleeme võib olla ka insuliiniga.

Kodustatud loomadel on erinevalt metsikutest hobustest üldiselt luksuslik toit kogu aeg kättesaadav. Seetõttu on vastutus just omanikul, kes saab tegelikult ise otsustada, mida loomale anda. Antav kogus peaks kindlasti olema tasakaalus hobuse treeningkoormusega. Kaalust alla võtmise valem on üldplaanis väga lihtne: vähem söömist, rohkem treenimist!

Ülekaalulist hobust rohkem treenida on umbes sama keeruline nagu raskekaalulist inimest jõusaali saada. Rolli mängivad paljud faktorid: hobuse omaniku vaba aeg, hobuse asukoht ning iseloom. Hobust saab paremasse vormi viia näiteks teda rohkem väljas hoides, käekõrval jalutades või ka ratsutades. Palju sõltub hobuse ja omaniku koostööst!

Liigne higistamine ja hingeldamine on esimesed märgid, et hobuselt nõutakse hetkel liiga palju. Loomulikult on hobuse proovile panemine tore tegevus, kuid ülepingutamine võib kaasa tuua kurnatuse ning ka erinevaid vigastusi. Kuigi nõutakse järjest rohkem, tuleb säilitada looma jaoks meeldiv olemine. Uued harjutused ja erinevate harjutuste kombinatsioonid peaksid pakkuma kindlasti rohkem lõbu, kui lihtsalt ringiratast jooksmine.

Kui hobuse kaal on alati olnud normaalne ning tema toit ja treeningkoormus on samad, aga kaal siiski tõuseb ootamatult, tasub veterinaariga nõu pidada. Looma ainevahetus võib mingil põhjusel häiritud olla. Tasakaalustatud dieet, treening ja vahel ka ravimid enamasti aitavad.

Siin on üks vanem artikkel, mis räägib samal teemal.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Erinevad iseloomudKõik hobused on erinevad juba seetõttu, et nad kasvavad erinevates keskkondades...
Kas hobused eristavad värve?Sageli arutletakse selle üle, et mida hobused siis ikka näevad või ei näe...