Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Üle jõu käiv hobune Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Üle jõu käiv hobune(2)
02.04.2010 21:09
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Loomulikult võib iga ratsanikuga õnnetusi juhtuda, kuid mis saab siis, kui õnnetused ja ebaõnnestumised muutuvad väga sagedasteks? Loomulikult ei tähenda see alati, et ratsanik oleks saamatu või hobune ohtlik. Ehk on lihtsalt konkreetne hobuse ja ratsaniku kombinatsioon vale. Kahjuks ei saa midagi muuta enne, kui ratsanik mõistab, et tal on probleem.

Kas ratsanikul on hobuse üle kontroll? Kas ratsanik suudab vähemalt kontrollida hobuse kiirust ja liikumissuunda? Kas ratsanik suudab vajaduse tekkides hobuse seisma saada? Hobusega, kes ratsanikule veel hästi ei allu, ei tohiks kindlasti maastikule minna. Kui seda siiski tehakse, pannakse lisaks hobusele ohtu ka iseennast ja võimalikke möödujaid.

Mis siis, kui kukkumine muutub tavaliseks? Kukkumine on midagi, mis peaks olema pigem erandlik. Kui ratsanik sõidab hobusega, kelle seljast ta regulaarselt kukub, siis võib see tema enesekindlusele mõjuma hakata ja võtta sõidunaudingu.

Kas ratsanik saab pidevalt viga? Miks ta viga saab? Kas seetõttu, et ta ei suuda hobust kontrollida? Kas hobune üritab ratsanikust igal võimalusel vabaneda? Kas hobune lööb ratsanikku? Kas ratsanik ei saaks pidevalt viga siis, kui ta ratsutaks ja tegeleks teise hobusega? Kui jah, siis peaks võimalikke variante kiiresti kaaluma hakkama.

Kas hobune vigastab ka teisi inimesi? Kui ratsanikul on keeruline hobune, keda ta veel hästi ei kontrolli, ei tasu lasta teistel lihtsalt taolise hobusega ratsutama minna. Enne tuleks veenuda, et neil teistel oleks rohkem oskusi ja kogemusi. Ei tasu riskida kellegi eluga, kui potensiaalselt on võimalik õnnetusi ära hoida.

Kas ratsanik naudib hobusega veedetud hetki või tundub iga kord lõpmatu võitlusena? Kui hobune tekitab ratsanikus negatiivsust, närvilisust või hirmu, tuleks kiiresti tegutseda. Vastasel juhul võib ratsanikul kergesti üle visata, sest kogu investeeritud raha ning aeg on tema arvates halvasti kulutatud.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
11. Aprill 2010
Mida sa sellisest ümmargusest jutust õppisid?
thumb
Kommentaari lisas: tagilas
03. Aprill 2010
siit leheküljelt õpib alati midagi
Rohkem sarnasel teemal
Zorro hobune ToronadoToronado on Zorro hobune...