Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Treenitud või treenimata hobune? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Treenitud või treenimata hobune?(0)
05.10.2009 20:56
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Võib öelda, et mootorrattaga sõit on kuni kakskümmend korda ohutum ratsutamisest, kui vaadata vigastuste arvu. Mootorratturitel kulub umbes 7000 tundi, et jõuda tõsise õnnetuseni. Hobusega sõitjate keskmine on 350 tundi. Ameerikas kohati ainult 70 tundi.

25% ratsutamisvigastustest juhtub alla 16-aastastega. Peavigastused moodustavad ligikaudu 12% kõikidest vigastustest ning ajukahjustused võivad inimesi saatma jääda kogu elu. Antud statistika arvestab seda, et enamasti juhtub õnnetus tavaliselt ratsutades, 80% juhtudest on kiiruski normaalne ning hobune ei viska tagajalgu ülesse ja ei ürita ratsanikust seeläbi tingimata vabaneda.

Parim õnnetuse ennetus on haridus ja/või haritus. Loomulikult on teada, et õigesti treenitud hobune käitub väiksema tõenäosusega ebakindlalt. Loom, keda on õpetatud mitte hammustama, lööma, koos ratsanikuga minema jooksma või muud sellist, on kindlasti ohutum! Treenitud hobune käitub arvatavasti ka kogenematu sõitjaga palju rahulikumalt ja mõistvamalt.

Õpetamata hobune on nagu piduriteta auto: koha pealt saab liikuma, kuid seisma saamine võib osutada tõsiseks probleemiks. Ka teistele viga tegemine on nii palju reaalsem. Treenimata hobune on kasutust hobusest hullem, sest ta on igas mõttes ohtlik.

Järelikult tuleb veenduda, et hobune oleks ostes juba õpetatud või sellega ise tegelema hakata. Treenitud looma ostmine läheb kindlasti kallimaks, kuid ka ise õpetamine ei ole odav. Eeldades, et kõik sõitjad ei ole veel valmis kellegi teise abita hakkama saama. Samas saavad jällegi kõik ratsanikud paremaks, kui hobust õpetavad.

Palgatud treener on kindlasti kõige mugavam variant algajatele või võistlejatele, kelle jaoks raha väga suureks probleemiks ei ole. Esimesel juhul on asi enamasti oskuste puudumises, teisel juhul ajas. Mõnele hobusele piisab õppimiseks paarist kuust, kuid võib minna ka kuni aasta. Kõik oleneb sellest, et mida ja mis tasemel hobuselt tahta. Looma ideaalseks treenimisest ei ole kasu, kui ratsanik ei suuda hobusega samas tempos areneda.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Elukutselised asendusemadAsendusemad ei ole kuigi eriline nähtus...
Endised võidusõiduhobusedKui võidusõiduhobuse karjäär lõpeb, siis on edasisi variante enamasti kaks...