Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Treenimisest üldiselt Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Treenimisest üldiselt(1)
04.11.2009 23:02
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Treenimist võib võtta kui kunsti. Samas on siiski tegemist ka teadusega, mis peaks aitama hobustega tegelemisel. Kuidas ikkagi parimal moel hakkama saada?

Üldiselt õpetatakse hobust midagi tegema ja ei taheta üle pingutada, sest hobune võib ära tüdineda ja ei pruugi teinekord olla võimeline soovitud harjutust kordama. Valem võiks seisneda selles, et hobune tuleb saada harjutust tegema ja siis paluda tal paar korda korrata ning peagi küsimine lõpetada. Järgmine kord võib uuesti küsida, kuid kõik peaks jääma mõistuse piiridesse.

Näide, mis peaks täpsemalt aimu andma, miks ei tasu liiga palju nõuda:

Kui paluda inimesel mõni sõna paberile kirjutada, mis võiks olla näiteks ''treening'', läheb esimesel korral kindlasti hästi. Mis saab uuesti palumisel? Arvatavasti erilisi raskusi taaskord ei ole. Aga mis saab, kui jälle küsida? Ebakindlalt ja ohkamise saatel tuleb ehk isegi välja. Aga kui nüüd edasi paluda ja veel tähe kaupa? Ebakindlusest saab suure tõenäosusega ebameeldivus, aga sõna tuleb kuidagi ikka paberile. Tundub, et piir hakkab lähedale jõudma! Äkki tasub veel proovida?

Arvatavasti on iga inimene selleks hetkeks juba väga tüdinenud. Ometigi tegi ta siiani ära kõik, mis temalt taheti. Olenemata sellest, et sõna oli alati sama ja teine inimene tahtis vaid lihtsalt veenduda, et tema käsku täidetakse.
Kas seda ei saa siis üle kanda hobuse treenimisele? Loom tunneb tegelikult täpselt sama! Kui hobune saab aru ja teeb, tuleks vastutasuks õigel ajal lõpetada. Kindlasti annab vahelduseks midagi uut välja mõelda, sest hobuselgi peab huvitav olema.

Teine oluline asi on hobuse taseme mõistmine. Enne alustamist tuleks selgeks teha punkt, kus ta reaalselt oma oskuste poolest on. Tähtis on ka aru saada, millise hobusega täpsemalt tegu. Närvilise looma puhul tuleb käituda hoopis teistmoodi, kui näiteks lihtsalt kangekaelse hobusega. Närvilise hobusega tegelemisel aitab julgustamine kindlasti palju, kangekaelse hobuse puhul ei ole põhirõhk enamasti sellel.

Siingi võib tuua ühe hea näite koolist:

Kui õpetaja ei tea eriti midagi nendest, keda ta õpetab, on valed arusaamad kerged tekkima. Tihti arvatakse, et mõni laps on laisk või rumal. Tegelikult võib põhjus olla näiteks halvas kuulmises ja kui õpetaja ei tee pingutusi selle välja uurimiseks, siis ta ei pruugigi kunagi mõista, et tegu on intelligentse persooniga. Ainult teadvustades on võimalik leida parim lahendus. Antud loos oleks selleks näiteks kõvemini rääkimine.

Hobust treeniv inimene peaks samuti tegema kõik, et hobusel oleks parimad võimalused edasi arenemiseks. Selleks on muidugi vaja mõista hobust tervikuna ning alles siis saab paika panna tegevuskava, mis vastab täpselt hobuse vajadustele ja on kõige mõistlikum.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Katsu
05. November 2009
Hobuseomanikud võiks rohkem aru saada, et kõik ei käi nii nagu nemad ütlevad.Hobused on isiksused, kellele ei meeldi kui neid käsutatakse ja tagant sunnitakse.Kui hobuseomanikud panna hobuse kõrvale jooksma nii kauaks kui treening ette näeb, siis ma olen kindel, et nii mõnigi omanik hakkaks palju kiiremini vinguma, et ta ei jõua ja ei taha!!!Peab tahtma - sõjaväekord - kui vingud teed topelt Ulakas
Rohkem sarnasel teemal
Hirm ratsutamise eesKõik, kes kunagi ratsutanud, on hirmu tundnud...
Varjualuse ehitamineIga korralik varjualune on puhas, kuiv ja kaitseb hobust erinevate ilmastikuolude eest...