Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Transpordi käigus tekkiv veepuudus Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Transpordi käigus tekkiv veepuudus(0)
07.05.2010 23:15
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Paljud hobused peavad aeg-ajalt ette võtma reise ühest kohast teise ja sellega kaasneb sageli higistamine, mis viib kehast välja vee ja soolad.

Kindlasti ei tähenda treileris seismine sama, mida rahulikult tallis seismine. Arvatavasti võib treileris seismist edukalt võrrelda ringi kõndimisega, sest teed ei ole alati aukudeta ning iga treilerit vedav inimene ei pruugi mõistlikult sõita. Ometigi tuleb hobusel end kuidagi tasakaalus hoida ja pikk reis võib ikka väga põhjalikult ära väsitada!

Kui hobune on treileris närviline või vähese kogemusega, võib ta veest keelduda. Taolised hobused kulutavad tavalisest veelgi enam energiat. Iga reisitud tunniga kaotab hobune umbes 0,5 protsenti kehakaalust. Peamine kaotus tuleb vee arvelt. Kui hobune peab palju oma keha tasakaalus hoidmisega vaeva nägema, võib tulemuseks olla tõsine veepuudus.

Kui hobune peab reisima üpris umbsetes tingimustes, siis on veekaotus selle arvelt ka suurem. Kui hobune ei joo peatuse ajal või keeldub ka kohale jõudes joomast, siis näiteks võistluse alguseks võib see hobune täiesti läbi olla. Kui kurnatusele lisada veel ka stress, on olukord parajalt keeruline ja ohtlik.

Kaheprotsendiline kehakaalu langus, mis tuleb vee kaotamise arvelt, võib viia südame ja veresoonkonna kahjustamiseni. Hobused on veepuudusele küllaltki vastuvõtlikud, sest neil on meeletu lihasmass ja nad higistavad ohtrasti.

Hobused vajavad vett selleks, et ellu jääda ja inimene peaks tegema kõik, et tõsine veepuudus hobuse elu ohustama ei hakkaks. Pikematel reisidel vajab hobune vett vähemalt iga kolme-nelja tunni möödudes.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuste transportimineInimestel hakkab nii mõnigi kord laevas, autos või lennukis olles paha...
Usaldusväärne maastikuhobuneKindlasti oleks põnev koos hobusega maastikule minna, sest vaheldus on sageli vajalik...