Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Terve hobune Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Terve hobune(0)
20.07.2009 11:31
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui hobusel on hea söögiisu, läkiv karvkate ja ta on erk, siis on arvatavsti tegu terve hobusega. Vahet ei ole, kas tegu on oma hobusega või loomaga, keda plaanis osta. Keegi ei taha maksta haige hobuse eest. Keegi ei taha maha magada isikliku hobuse esimesi haigusnähte, mis võivad viia tõsisema haigestumiseni.

Loomaarstile helistades on hea teada, mis on normaalne või ebanormaalne. Teadlikkus annab ka võimaluse haige hobune kiiresti teistest eraldada, et vältida nendne haigestumisriski.

Hobuse tervislikku seisundit võiks vaadata iga päev. Kui hobune sööb tavaliselt palju, aga mingi päev vähe, siis tasub olla ettevaatlik. Muutustest võib ka teada anda tarbitava veekoguse oluline vahe tavapärasega. Isegi sõnnikukoguse ja välimuse järgi on võimalik palju öelda. Kahjuks viimast on karjamaal päris raske jälgida.

Tasub jälgida, et hobusele ei ole kühme, sinikaid, või kriimustusi tekkinud. Vesised silmad ja jooksev nina ei ole kindlasti mitte hea märk. Kapjadelt tasub otsida mõrasi ja märke infektsioonist, millele võib vihjata näiteks ebameeldiv lõhn.

Oleks ideaalne end hobuse keskmiste näitajatega kurssi viia. Selles võiks katsuda pulssi, kuulata hingamist ja mõõta temperatuuri umbes päevaste vahedega ja erinevatel kellaaegadel.

Normaalne pulsisagedus on 27-43 lööki minutis. See sõltub kas või hobuse vormist. Ponidel on normaalne pulsisagedus tavaliselt kõrgem.

Hobune hingab minutis välja keskmiselt 8-16 korda. Kui hobune on erutatud, siis on muidugi raske õiget numbrit saada.

Haige hobuse tundemärkideks on liigne paisumine, veritsev haavad, paisunud ja mädanev haavand, ebatavaline käitumine, kõhulahtisus, mis ei ole tingitud erutusest, tavaliselt kõrgem pulss , mis samuti pole tigitud ärevusest, verine uriin, kusepidamatus, söögiisu häired, järjekindel köha, lonkamine, jõuetus jne.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Tempo ja rütm aitavad hobustEi ole vahet, kas sõita manee˛is või metsas, tempo ja rütm on alati olulised...