Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Temperamentne hobune Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Temperamentne hobune(3)
10.06.2010 23:21
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui ratsanik valib endale koju või siis lihtsalt üheks korraks hobust, siis sageli ei keskenduta piisavalt hobuse temperamendile. Kui hobuse temperament ei vasta ratsaniku oskustele ja võimetele, siis võib ratsutamisest ühe hetkega saada negatiivne kogemus. Mõned hobused lihtsalt on teistest tundlikumad ja seetõttu ei sobi nad igaühele.

Tundlik hobune huvitub üldiselt palju sellest, mis tema ümber toimub ja võib küllatki äkki ehmuda. Kui harrastaja tahab endale maastikule minemiseks hobust, siis arvatavasti ei ole tundliku hobuse valimine kõige mõistlikum otsus.

Tundlik hobune reageerib üldiselt ratsaniku märguannetele väga kergesti. See tähendab, et kui ratsanik teeb kogemata vale liigutuse, siis suure tõenäosusega reageerib hobune sellele. Tundlik hobune läheb segadusse, kui ratsanik ei oska nõuda õigeid asju ning annab talle üleliigseid märguandeid. Tundlik hobune sobib eelkõige kogenud ratsanikule.

Rahulik või siis vähese temperamendiga hobune on üldiselt tundliku hobuse vastand. Kui hobune ei ole temperamente, võib ta sageli olla lausa laisk. Ometigi sobivad taolised hobused ideaalselt harrastajatele, kelle eesmärgiks ei ole võistlemine, vaid meeldiva ratsutamiskogemuse saamine.

Siiski saab edukalt võistelda ka hobustega, kes ei hiilga temperamendiga. Nii mõnigi kord aitab vähese temperamendiga hobune ka ratsanikul rahulikumaks jääda.

Ka algajate eelistusse peaksid kuuluma hobused, kes ei ole ülemäära temperamentsed. Kui hobune ei ole eriti temperamentne, siis arvatavasti andestab ta ratsanikule rohkem potensiaalseid vigu. Taolised hobused vajavad sageli käima lükkamist, sest neil on kalduvus ratsanik proovile panna.

Iga ratsanik peaks valima endale õige temperamendiga hobuse, sest see mõjutab seda, kuidas ratsaniku ja hobuse koostöö sujuma hakkab.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Cavalor Baltic
07. August 2013
isegi kui on sattunud hobune, kelle temperament vajab kontrollimist, siis selle jaoks leiduvad ka väga lihtsad ja kerged lahendused, et sõitmist teha mugavamaks ning hobust kergemini juhitavamaks. Soovitame proovida Cavalori tooteid nagu Pianissimo sööt ja toidulisandeid Sozeni (kuumadele hobustele) või Calmi(noortele ja ehmuvatele hobustele). Nende koostöös teeb teie hobuse rahulikuks ilma, et nende võimekus langeks!
thumb
Kommentaari lisas: Kristen Stewart
26. Veebruar 2012
Temperamentne on ilus hobune.Hobust on ilus vaatada,onju?
thumb
Kommentaari lisas: mariiis7
17. Oktoober 2010
ilus
Rohkem sarnasel teemal
Külmateraapia hobusteleIsegi parimatel hobustel juhtub jalavigastusi väga ebasobivatel aegadel...
Kui hobune vananebHobused vananevad täpselt nagu inimesedki ja nende keha ei funktsioneeri ühel hetkel enam nii nagu vanasti...