Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Teaduslik läbimurre: lehm on tegelikult hobune Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Teaduslik läbimurre: lehm on tegelikult hobune(6)
01.04.2010 0:01
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Lehm ja hobune on seotud mütoloogilise sugupuuga ja seos ei ole vaid mütoloogiline. Nimelt on teadlased tõestanud, et lehma ja hobuse sugupuu on küllaltki sarnane. Lehmad ja hobused saab liigitada ühise nimetaja Equus caballus alla. See viitab sellele, et mõlemad loomad armastavad heina ja suudavad oma seljas inimest sõidutada.

Loomulikult on lehmadega ratsutamine tagaplaanile jäänud, sest muidu ei oleks hobustel üldse enam otstarvet. Samuti on raskem lehmadele ka sobivaid sadulaid leida ning nendeta ei ole kondine selg istumiseks just kuigi mugav. Lisaks on lehmadel ka hobustest suurem udar, mis võib suurtel kiirustel lehma segama hakata või isegi tasakaalust välja viia.

Samas kui lehmaga siiski ratsutada otsustatakse, tuleks talle läheneda selja tagant ja hoogu võtta. Muidugi võib proovida ka heina kuhja otsast selga minna.

Kas lehmadega ratsutamine peaks uuesti au sisse tulema nii nagu Indias siiani on või võiks arenenud riigid pigem ikka hobuste juurde jääda? Kas Sina oled proovinud lehmaga ratsutada või oled näinud kedagi seda tegemas?

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: horsi
02. Aprill 2010
noh sarnasus on märgatav XD.
thumb
Kommentaari lisas: kerstin2121
02. Aprill 2010
väga hea nali. mina isegi olen lehmal lapsena seljas istunud ning nn."ratsutanud". siiani on meeles et väga kondine sõit oli.
thumb
Kommentaari lisas: Martin
02. Aprill 2010
Kui see kahtlusi tekitas ei ole antud nalja kuidagi kohane mannetuks nimetada. Pilgutab silma
thumb
Kommentaari lisas: HkaisaH
01. Aprill 2010
Raudselt Aprill ! kui pole siis no anna andeks Krista lase maha ennast !Pilgutab silma
thumb
Kommentaari lisas: Liisa
01. Aprill 2010
Aprill eks!!Naerab
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
01. Aprill 2010
Loodan, et see on mannetu aprillinali!!!
Rohkem sarnasel teemal
Füüsilise aktiivsuse tähtsusInimeste igapäevased tegemised, olenemata nende ratsutamisoskustest, muudavad tavalisest tiheda ratsutamisgraafiku võimatuks...
Ratsutamine ja seljavaluSeljavalu tõttu võib nii mõnigi ratsanik hobusega ratsutades tunda ebamugavust...