Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Tasakaalus ratsanik Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Tasakaalus ratsanik(5)
26.04.2010 17:38
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mis hoiab inimest hobuse seljas? Paljude arvates ehk tõesti jalused, sadul või ratsmed. Kuid tegelikult on meeletult suur tähtsus tasakaalul. Mida paremini suudab ratsanik end tasakaalus hoida, seda rohkem aitab ta ka hobusel tasakaalus püsida.

Tavaliselt suudavad nooremad inimesed kergemini tasakaalu leida. Äkki seetõttu, et nad ei ole aastaid oma keha vales asendis hoidnud? Vanemate inimeste jaoks võivad rohekem rolli mängida ka erinevad vigastused või haigused.

Alustuseks tuleks mõista, et mida tasakaalus olemine üldse endast täpsemalt kujutab. Kindlasti ei ole abi sellest, kui kasutatakse liiga palju üht lihasgruppi ja jäetakse teised piisava tähelepanuta.

Tasakaal ei ole igavene. See tuleb ja läheb. Mida enam inimene oma keha valitseb, seda kergem on tasakaalu leida. Mida enam inimene oma keha valitseb, seda kiiremini ta ka tasakaalu kadumist mõistab.
Tasakaalu poole püüdlev ratsanik ja sobiv sadul on väga olulised siis, kui ratsanik tõesti üritab leida ideaalset istakut. Ka sadulata ratsutamine võib edukalt tasakaalu leidmise juures aidata. Isegi sadulata lihtsalt sammu kõndides, tunneb ratsanik kohe, kui ta hakkab tasakaalust välja minema.

Kui ratsanik ei ole veel valmis sadulast loobuma, siis on heaks alternatiiviks jaluste mitte kasutamine. Lisaks on võimalik proovida hobust vaid ühe käega juhtida. Ei tasu liiga palju hobuse juhtimise pärast muretseda, sest antud harjutuse puhul peaks pigem keskenduma tasakaalu leidmisele ning rütmi tunnetamisele.

Kõige olulisem on kindlasti oma keha pidev tunnetamine ja kontrollimine. Sageli hoitakse pinges kehaosi, mida antud situatsioonis üldse ei kasutatagi. Tasakaalu leidmise juures on just tähtis, et ratsanik suudaks teha vahet nendel kehaosadel, mida ta vajab ning kasutab ja nendel, mis peaksid pigetest vabad olema.

Loomulikult ei tasu unustada, et tasakaalu leidmiseks vajalikku saab harjutada väga erinevates situatsioonides. Selleks ei pea tingimata hobuse seljas olema. Palju mõjutab isegi see, kas inimene istub korrektses asendis.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Krista
28. Aprill 2010
Küsimus oli selles, et mis hoiab või siis õigemini peaks inimest hobuse seljas hoidma. Ratsmete küljes rippumine ei ole lahendus, selle asemel tuleks leida tasakaal. Ja ühe käega ratsutamine on ideaalne selleks, et ratsanik loobuks liigsest ratsmete kasutamisest ja keskenduks rohkem oma kehale. Kindlasti ei saa väita, et hobust kätega ei juhitaks, aga see ei ole antud artikli teema.
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
28. Aprill 2010
Seda minagi ju mõtlesin, et esiteks ei juhita ju hobust kätega ning tasakaaluga pole sellel küll tõepoolest mingit pistmist.Kui on võimalus, siis korde peal on tõesti hea võimalus vaid istakule ja tasakaalu ning hobusega ühtsuse tunnetusele keskendumiseks.
thumb
Kommentaari lisas: mandariin
28. Aprill 2010
"Kui ratsanik ei ole veel valmis sadulast loobuma, siis on heaks alternatiiviks jaluste mitte kasutamine. Lisaks on võimalik proovida hobust vaid ühe käega juhtida." Mul tekkis üks küsimus, nimelt kuidas on seotud ühe käega juhtimine ja enda tasakaalu leidmine? Tasakaal, kui selline, peaks minimaalselt sõltuma kätest või käte tegevusest. Pigem soovitaks korde trenne, kus ratsanik ei pea juhtima ja saab pühenduda ainult oma istakule. Veel parem on, kui kordetaja on hea silmaga treener, kes oskab piisavalt juhendada/õpetada. Enda tasakaalu parandamisele tuleb ka kasuks, kui harrastada teisi spordialasid- nt aeroobikat, joogat, iluvõimlemist jne. Valik on suurPilgutab silma
thumb
Kommentaari lisas: Krista
28. Aprill 2010
Palun alutuseks korralikult süveneda NaeratabKrista
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
28. Aprill 2010
Vabandust, aga hobust juhitakse ikka jalgadega, mitte kätega!!! Millal Te, Krista ise viimati sadulas istusite?Mina seletaksin tasakaalus olemist nii et tajun ennast koos hobusega ühe tervikuna. Kui sellest tervikust suurem pool millegi peale ehmatab nagu näiteks täna maastikul tuule poolt lendu tõstetud kilenuka peale, laguneb tervik paratamatult kaheks, sest hakkavad mängima erinevad jõud - suurem alumine osa(hobune) hüppab kõrvale aga väiksem pealmine osa(ratsanik) lendab pika traavi inertsiga otse edasi. Ja mida ei ole, see on tasakaal ning järgmisel hetkel leiadki ennast selili põllul, ehmunud hobune ülevalt alla suurte silmadega su peale vaatamas. Õnneks oli maa pehme ja valu ei saanud meist kumbki!
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas vältida ratsutamisega seotud vigastusi?Kõik hobutega seotud õnnetused ei ole alati seotud vaid hobuse seljast kukkumisega...