Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Tallis töötamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Tallis töötamine(0)
04.01.2010 18:01
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ei ole lihtne töötada ja samal ajal ka koolis hästi hakkama saada. Samas õpetab kooli kõrvalt tallis töötamine palju, sest nii saab aimu kõigest positiivsest ja negatiivsest, mis hobustega seondub. Nii saab õppida hobuste eest hoolitsema ja vastutasuks saab ehk ratsutadagi. Tallis töötamisest võib alguse saada helge tulevik näiteks treeneri või kohtunikuna. Tallis töötamine on parim viis hobustele lähemale jõudmiseks.

Kuid mida ikkagi arvesse võtta enne, kui reaalselt tegutsema hakata?

1. Kas inimene suudab pingele vastu pidada ja hakkama saada sellega, mida temalt nõutakse? Tallitöö tegija peab olema usaldusväärne, sest paljud inimesed tõesti usaldavad teda. Muud moodi ei oleks võimalikki. Lisaks usaldusväärsusele on oluline ka kohusetunne. Isegi väikesed vead võivad olla vägagi negatiivsete tagajärgedega hobuse või tema omaniku jaoks.

2. Tallid on kõik omamoodi erinevad ja neid on üpris palju. Millises neist oleks võimalik vajadusel kõige rohkem abi ja nõuandeid saada? Millises tallis on kõige sõbralikum õhkkond? Kas töö eest saab raha, ratsutamistunde või on hoopis tegu võimalusega end tasuta proovile panna?

3. Ei tohi unustada, et kokkulepetest tuleb kinni pidada. Kui on mõni aeg kokku lepitud, siis ei saa tuua vabanduseks, et vanemad lihtsalt ei jõudnud abilist õigeks ajaks kohale tuua. Kui lapsel lasub suur vastutus, siis ta lihtsalt peab õppima ise oma aega õigesti planeerima. Loomulikult on seda kooli kõrvalt sageli raske teha, kuid tallitöö ei ole kohustus. See on võimalus saada targemaks. Arvatavasti tahaksid paljud tallitööd proovida ja kui üks inimene tihti alt veab, siis ei ole raske kedagi asemele leida ja iga mõistlik inimene seda ka teeks.

Igal uuel tallitöölisel hoitakse enamasti korralikult silma peal või nii see vähemalt peaks olema. Selles ei ole tegelikult midagi halba. Edasipüüdlikud ja kohusetundlikud inimesed võivad end nii positiivsest küljest näidata ja saada palju vastutusrikkamaid kohustusi. Õige tallitöötaja teeb treeneri elu kergemaks ja saab vastutasuks võimaluse areneda.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Loomulik suhe hobustegaEhk tuleks end panna hobuse olukorda ja mõelda, milline ratsanik oleks hea ratsanik...
Hobuse põhjuseta kiitmineMõned hobused käituvad halvasti...