Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Täkkude kastreerimine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Täkkude kastreerimine(0)
20.12.2009 21:01
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kastreerimine on üks operatsioonidest, mida päris sageli ette võetakse. Enamus operatsioone läheb edukalt ning loom paraneb juba ühe kuu jooksul nii, et ta saab jätkata oma tavapärase elu ja kohustustega. Kuid mida tuleks teada enne kastreerimist? Kas see on üldse vajalik?

Täkkvarsa või täku kastreerimine vähendab või kaotab üldse täkule omase seksuaalse käitumise. Paljud täkud võivad olla küllaltki agressiivsed, kuid kastreerimise abiga peaksid nad muutuma paremini käistletavateks.

Kastreerimise tulemusena kaob täkkudel ka järglaste saamise võime. Mõnikord ei taheta kastreerimist ette võtta, kuid kasvajad, vigastused ja mõned haigused võivad seda siiski tegema sundida. Ehk siis mõnikord tuleb kastreerida juba seepärast, et hobune saaks normaalset elu jätkata.

Kastreerida võib küll terve elu, kuid täiskasvanud täku kastreerimine võib endaga kaasa tuua palju negatiivset ja enne täiskasvanud looma kastreerimist tuleks hoolikalt mõelda ning veterinaariga kindlasti nõu pidada.

Enamasti kastreeritakse ikkagi täkkvarssu ja kastreerimiseks sobiv vanus algab umbes kuuenda elukuuga ning lõpeb teisel eluaastal. Kastreeritakse tavaliselt kevadel või sügisel, sest suvel on õhus palju tolmu ning ka kärbsed segavad. Talvel on küllatki vesine ja kohati mudanegi.

Enne kastreerimist peab hobune kindlasti olema hea tervise juures ja isegi siis ei saa väita, et riske ei oleks. Iga operatsiooniga kaasneb potensiaalne oht, et midagi võib minna valesti. Hobuse füüsilist seisukorda tuleb enne operatsiooni toimumist väga põhjalikult uurida.

Kindlasti mängivad rolli ka ravimid, mida loom hetkel tarbida võib ning oma osa on ka looma tavapärasel käitumisel ja iseloomul. Kuigi terved loomad tavaliselt ei sure narkoosi tagajärel, võib seda siiski väga ootamatult ette tulla.

Pärast operatsiooni võib haav veritsema hakata, haava ümber võib tekkida paistetus, haava võivad sattuda infektsioonid ja juhtuda võib veel nii mõndagi. Paistetus on siiski üpriski tavaline nähtus pärast igat operatsiooni, kuid see peaks paari päeva möödudes nähtavalt taanduma hakkama. Kui miski tundub pärast operatsiooni ebanormaalne, tuleb kindlasti operatsiooni sooritanud veterinaariga nõu pidada.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Varss vajab kedagi, kellele toetudaKui võetakse endale hüljatud varss, siis ei tohiks kindlasti teda üksi jätta...
Kuidas mõista hobust maastikul?Miks muidu rahulik hobune pöörab maastikul olles ära, kui mängus on ka teised hobused...