Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Taastumine pärast kastreerimist Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Taastumine pärast kastreerimist(0)
22.12.2009 4:32
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Pärast kastreerimist tuleks hobust vähemalt 24 tundi tallis hoida ning talle vaikust ja rahu anda, sest haav peab paranema ning hobune taastuma. Kui hobust ei opereerita kohas, kus ta elab, siis võib minna 24-48 tundi enne, kui teda ohutult tagasi transportida võimalik on.

Hobust peaks sel ajal sageli jälgima, sest muidu ei oleks võimalik avastada komplikatsioone, mis tekkida võivad. Paar esimest tundi tuleks tähelepanu pöörata just sellele, kas haav veritseb või mitte. Samas ei tohi unustada, et natuke verd on normaalne nähtus.

Pärast operatsiooni on alati oluline ka edasine taastumiseks kuluv aeg. Teisel päeval võib hobuse koplisse või karjamaale uudistama lasta. Paar nädalat tuleks hobust kas või käe kõrval jalutada, et ta piisavalt liigutada saaks. Kui hobune liigutab, taandub ka paistetus kiiremini ning seeläbi on kogu paranemisprotsess edukam. Enamasti kaob kõige hullem paistetus 4-5 päeva möödudes.

Kui hobune on tallis, siis tuleb veenduda, et allapanu on puhas ja pehme. Kui hobune on karjamaal, siis peaks see olema mudast ja mustusest vaba, ideaalsel juhul on karjamaa ka rohuga kaetud.

Vastavalt valitud kastreerimismeetodile võib haav paraneda kuni 3 nädalat. Enamus haavadest paraneb hästi ning ühe kuu möödudes peaks kõik olema piisavalt korras selleks, et edasine elu takistusteta jätkuda saaks.

Paljud täkud muutuvad pärast kastreerimist paremini käsitletavateks, kuid võib juhtuda, et märgatavaid muutusi ei tulegi.

Veterinaarile tasub helistada:

1. Kui haavast jookseb pärast operatsiooni rohkelt verd.

2. Kui paistetus ei hakka hiljemalt viie päeva möödudes märgatavalt vähenema.

3. Kui hobune näib haiglaslik ja on kahtlus, et loomal võib olla palavik.

4. Kui hobune keeldub pikema aja vältel joomast ja/või söömast.

5. Kui hobune keeldub liikumast või näib imelikult jäik.

6. Kui kolme nädala möödudes ei tundu, et haav korralikult paraneb. Kui haav peaks mädanema hakkama, tuleks samuti koheselt midagi ette võtta.

7. Kui hobusel tekib pärast lõikust song, mis ei ole õnneks eriti tavaline.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Miks hobused kaalu kaotavad?Põhjuseid on palju, kuid ükski neist ei tohiks tulla erilise üllatusena...
Kas seagripp võib mõjuda ka hobustele?Hobuste gripp on talliomanike seas alati paanikat tekitanud, sest see on väga nakkav ja võib laastavalt mõjuda tervele tallile...