Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Meelespea suveks Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Meelespea suveks(2)
21.07.2009 0:08
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Paljud ratsutajad armastavad hobuseid, kuid siiski tasub mõnda asja kindlasti meeles pidada.

Kui päevad on kuumad, võiks ratsutamist planeerida hommikusse või õhtupoolikusse, mil ilmad on hobusele paremini talutavad. Palavate ilmadega ei tasu hobusel liiga palju galopeerida lasta, vaid tuleks pigem talle natuke hingamisruumi jätta.

Soovitatakse hobuseid isegi putukaid peletava vahendiga kokku teha, siis saab ka loom sõitu nautida ja ei pea tüütute kärbeste pärast end halvasti tundma. Hobune hindaks kindlasti ka värskendavat jahutust sõidu lõpus.

Päikesepõletus võib hobustelegi suureks probleemiks osutuda, eriti on ohus heledamad isendid. Näiteks silmad ja kõrvad on võivad väga lihtsalt kahjustada saada. Kindlasti on antud juhul soovitav kasutada päikesekreemi, mis tavalisest suurema kaitsevõimega.

Hobustega koos on tore ujumas käia. Mõni loom naudib seda, teine pelgab. Kunagi ei tasu ujuda tundmatus veelkogus, nõnda võib esialgu ilusast asjast saada midagi nukrat. Hobune võib lõhkuda jala või hoopis kinni jääda. Ujuma tasub minna koos sõbraga. Hobusel on vees raskem liikuda, kui maal ja sellega tuleb ka kindlasti arvestada.

Hobusel peab olema alati võimalus varjus olla, mis on eriti oluline suvisel karjamaal, kus sageli see võimalus looduse poolt puudub. Kui ei ole puid, tuleks ise varjualune ehitada ja võimalikult kõrge katusega, siis on õhuvahetus parem. Varjualusesse võiks panna ka natuke heina ja soolakivi.

Hobusesõnnikut tasub puude või varjualuse juurest pidevalt kokku korjata, nõnda on vähem kärbseid ning hobuste elu parem. Putukaid ei saa vältida, aga nende hulka saab vähendada. Putukad on eriti aktiivsed eredas valguses, mida võiks võimaluse korral vältida.

Kindlasti tuleb veenduda, et hobune kuumarabandust ei saa. Seda ei juhtu vaid töötavate hobustega, ohus on ka lihtsalt kuuma kätte jäetud loomad. Nõrkus, vähene söögiisu ja kokkukukkumine võivad kindlasti sellele viidata.

Ei oma tähtsust, milline on aastaaeg, regulaarne ussikuur on alati tähtis. Arvestama peaks hobuse kaalu. Kui anda rohtu liiga vähe, võib üldse andmata jätta ning siis ei tasu hiljem rääkima hakata, et tahe oli ometigi hea.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: traxumusa
27. Juuli 2009
õige jutt!
thumb
Kommentaari lisas: lempsik
21. Juuli 2009
Elementaarne, aga algajatel kipub ununema jah.
Rohkem sarnasel teemal
Miks lõdvestus ikkagi nii tähtis on?Iga ratsanik, kes võtnud ratsutamistunde, on kindlasti kuulnud korduvalt sellist sõna nagu ''lõdvestus''...
Talvine stress hobustelParatamatult võib külmadel talvedel olla negatiivne mõju hobuse üldisele olekule...