Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Sugutäkkudest Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Sugutäkkudest(0)
14.01.2010 23:28
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Paaritumishooaeg on ühele täkule raskem, kui teisele. Mõni jääb hooaja tõttu lausa haiglaselt kõhnaks. Sugutäkk vajab sel ajal kindlasti lisaenergiat. Mängu tulevad sageli vitamiinid, mineraalid, aminohapped, antioksüdandid ja veel paljugi muud. Täku kogu keha eest tuleb põhjalikult hoolitseda.

Täku tervise eest hoolitsemiseks tuleb talle anda õiges koguses vajalikke lisandeid, sest muidu ei pruugi tema tervis lihtsalt pingele vastu pidada. Sugutäku füüsilist seisundit ja üldist võimekust tuleb kindlasti põhjalikult hinnata enne, kui teda tõuaretuses kasutada. Ei loe ainult see, et täkk hetkel ilus ja elujõuline välja näeb.

Kui mingil põhjusel hakkab valu sugutäkku segama, siis võib ta üldse kaotada huvi paaritumisprotsessi vastu. Üheks segavaks faktoriks võib olla näiteks laminiit. Kui hobune ei ole hea tervise juures, võib tema keha peagi alla anda, sest paaritumishooajaga kaasneb sageli suur stress.

Paaritumishooajaga kaasneb ka suurem füüsiline aktiivsus, sest täkk võib kohati olla küllaltki närviline ja lihtsalt sihitult pidevas liikumises olla. Lisaks nõuab mära paaritamine täkult suurt pingutust. Need on ka peamised põhjused, miks sugutäkul palju lisaenergiat vaja läheb. Vastasel juhul on täkk kurnatud ja võib endale seetõttu vigagi teha.

Paljud inimesed ehk arvavad, et sugutäkk teeb oma tööd alati kohusetundlikult, kuid tegelikult võib tee peal ees olla erinevaid probleeme. Mõned neist on seotud füüsilise seisukorraga, kuid isegi ''häbelikkus'' võib oma rolli mängida. Ka täkk võib olla noor ja kogenematu. Ehk on tal hoopis valus kogemus sellest, kuidas mära talle haiget tegi? Või on mängus madal testosterooni tase?

Kui sugutäkul esineb probleeme, siis ehk on abiks see, kui teada alguses rahuliku ja turvalise sugumäraga kokku viia? Äkki aitab ka see, kui inimene ei anna kogu aeg oma olemasolust märku?

Alati tasub pidada nõu veterinaariga. Eriti siis, kui tekib plaan täkku sugutäkuna kasutada ja siis, kui protsessi käigus tekib erinevaid probleeme. Äkki on lahendus lihtsam, kui arvata osatakse?Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kas hoida hobust kodus või spetsiaalses tallis?Kui hobue on tallis, siis paratamatult saab omanik temaga vähem aega veeta ja on seetõttu sageli vähem kursis ka sellega, kuidas hobusel tegelikult läheb...
Uue hobuse vanadele olijatele tutvustamineSageli vahetavad inimesed hobuseid sama tihti, kui ostavad uue auto...