Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Spetsialistilt nõu küsimine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Spetsialistilt nõu küsimine(0)
27.10.2009 18:32
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mõned ratsanikud on paljutki vaid omadest kogemustest õppinud ja nad on ise treeninud oma hobust. Selles ei ole midagi erakordset, kuid näiteks võistlema hakates läheb kindlasti asjatundjate abi vaja. Treener võib ratsaniku õpetada mitmel moel. Üks tuntumaid variate on lihtsalt hea nõu andmine.

Eeskujuks võib võtta isegi tipptasemel ratsanikud ja nende tiimid. Neil kõikidel on treenerid! Ratsutamiskohtadeski on enamasti olemas inimesed, kes teisi juhendavad. Tagasiside on väga oluline, kui tahta järjest paremaks ja paremaks saada.

Inimesed näevad sageli ratsanikke lihtsalt sõitmas või hobuseid kuhugi minemas ja võivad seetõttu mitte märgata asju, mis on valesti. Veel vähem oskavad nad raskustest üle juhendada. Kui ratsanikku abistavad perekonnaliikmed või sõbrad, ei pruugi tagasiside alati aus olla. Kes ikka tahaks lähedasele halvasti öelda? Spetsialisti kaasamine toob kindlasti kaasa muutusi ning ka objektiivsema tagasiside.

Treener püüab üldiselt lühikese aja jooksul aidata nii palju, kui võimalik. Loomulikult ei ole tema võimuses kõike ideaalseks muuta, kuid ta saab anda mõtlemisainet ja erinevaid viise, kuidas koos hobusega edasi areneda. Treenereid on erinevaid ja igal neist on oma individuaalne lähenemine probleemidele. Seega saab ka öelda, et üks täiendab teist.

Kui mõni nõuandja ei sobi, on võimalik leida uus ja arvatavasti saadakse peagi enamus vajaminevast informatsioonist kätte. Treeneri töö ongi treenida, mis tähendab ratsanikule toimimisjuhiste andmist. Treenerile tasub just oma nõrkusi näidata, mitte neid tema eest varjata! Probleemi nägemata on raske seda lahendada, tegu oleks nagu nähtamatu vaenlasega.

Ei tohi karta küsimuste esitamist. Küsimuste esitamine on tagasiside treenerile. See näitab talle, et ratsanik on tõesti asjast huvitatud ning üritab iga hinna eest ka ise paremaks saada ning ei oota imet. Alati tasub võtta viimast ning olla ise osavõtlik, sest ka ühekorde kokkupuude spetsialistiga võib edasi viia. Samuti tasub tähele panna vigu, mida teiste juures parandatakse. Kunagi ei või teada, millal endal võib taoline probleem tekkida.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas leida hobustega seotud tööd?Kui on ikka tõsine soov hobustega tegeleda, siis kindlasti leiab midagi! Võimalusi on tegelikult küllaltki palju...
Kuidas minna uude kohta ratsutama?Arvatavasti tuleks ratsutamiskohaga kuidagi ühendust võtta ning aeg kirja panna, kuid alati ei lähe see nii lihtsalt nagu esmapilgul tundub...