Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Saun hobustele Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Saun hobustele(0)
19.07.2009 16:47
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Pikalaineliste infrapunakiirte teraapia aitab rakendada looduse ravivat toimet ilma ravimite või kemikaalideta. See on võimalus leevendada või ravida paistetust, valu ning vähendada toksiliste ainete hulka organismis. Teraapia on ka põletikuvastase toimega.


Ikka tekib kahtlusi, et infrapuna on looduslik ja seega ei ole piisavalt tugev valuvaigistaja. Tegelikult teraapia tõesti ravib rakke ning kudesi, olleks palju efektiivsem sünteetilistest ravimitest. Viimased on lihtsalt loodud valuretseptoreid tuimestama.


Infrapuna on soojuskiirguse liik, mis konverteerib soojuse kehasse – see tähendab, et keha soojendamiseks ei ole eelnevalt vaja ümbritsevat keskkonda soojendada. Infrapuna on spetsiifilise lainepikkusega kiirgus, mis tungib sügavale lihaskudedesse ja siseorganitesse, tekitamata seejuures palavustunnet. Infrapuna soojendab keha seestpoolt väljapoole.


Infrapunakiired on osa elektromagneetilisest spektrumist, aga neid on leida ka maa mineraalides. Näiteks võib tuua turmaliini või jadeiidi. Neid ei ole küll võimalik silmaga näha, kuid kuumus on kehale tuntav.


Infrapunakiirgust kasutatakse infrapuna saunades, et inimesi soojendada ja lennukites, et eemaldada jää tiibadelt. Samuti kogub populaarsust asfaldi soojendamine infrapunakiirgusega enne ehitus- või parandustöid.

Infrapunakiirgust saab kasutada söögi tegemisel, sest see soojendab ainult sööki ja mitte ümbritsevat õhku, juhul kui õhus pole osakesi. Ühesõnaga on infrapuna ilmselt paljudele juba tuttav.


Sügavale tungiv infrapuna tekitab vibratsiooni rakkudes. Selle tagajärel tekib rohkem soojusenergiat- toimub rakkude aktiveerimine ning ainevahetuse kiirenemine.Ultraviolettkiirgus võib nahka kahjustada, kuid pikalainelised infrapunakiired mitte! Viimased pääsevad läbi kudede neid kahjustamata. Stimuleerides hobuse ainevahetust pehmetes kudedes raku tasandil, uhutakse halvad toksiinid lihastest minema.


Pikalaineliste infrapunakiirte abil laienevad hobuste arterid, veresooned ja väikesed kapillaarid. Kas mitte iga hobune pole väärt leevendust valule, kiiremat paranemist ning head enesetunnet? Kui midagi ei ole veel juhtunud, on ennetustöö alati kiiduväärt ettevõtmine. Kui loom on õnnelik, siis ehk ka inimene? Vaata kindlasti siia. ja siia


Pikalaineliste infrapunakiirte mõju üldiselt:
Kahjustatud kudede taastamine sidemetes , ärevil hobuse rahustamine, lihaste soojendamine, väsinud hobusele energia andmine, lihaskrampide ja valu leevendus, puhastamine/toksiinide väljaviimine kehast, rakuainevahetuse parandamine, vigastuste ennetamine, lihastoonuse parandamine.


Sauna võib kombineerida eluliselt tähtsate õlidega, mis lasevad hobusel sügavamalt sisse hingata ja imenduvad läbi naha. Nende abil saab stimuleerida haistmismeelt. Lõhnal on suur mõju enesetundele. Näiteks lavendel aitab rahuneda, jasmiin võib tekitada ärevust.


Kas järgmine on värviteraapia? Kuna inimeste puhul on see olnud edukas, siis miks peaksid hobused erandid olema? Ootame ja vaatame...


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Uue hobuse vanadele olijatele tutvustamineSageli vahetavad inimesed hobuseid sama tihti, kui ostavad uue auto...
Hirmudest maastikulKui hobune kardab vett, siis enamasti seetõttu, et vesi on talle tundmatu...