Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Sadulata sõitmine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Sadulata sõitmine(3)
20.08.2009 18:43
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Iga hobusearmastaja on kindlasti korra mõelnud, et oleks imeline tunne lihtsalt hobusele selga hüpata ja sõita sadulata näiteks liivasel rannal või päikesepaistelisel aasal. Kuid selleks on vaja teada, kuidas nii ohutult sõita.

Ikka ja alati on oluline kiiver! Sadulata on kukkumise oht alati suurem, sest sadula üks funktsioon on ratsaniku paremini paigal hoidmine.

Tähtis on teadvustada enda ja hobuse võimeid. Kas sadulaga suudab ratsanik, kes tahab nüüd ilma sõita, hobust kontrollida? Kui suudab, alles siis võiks edasi mõelda.

Alguses ei tasu sõita suvalistes kohtades. Hea oleks harjutada turvalises keskkonnas. Seda kõike enesekindluse suurendamiseks. Sadul aitab keharaskust ühtlaselt jaotada. Sageli selleta sõitmine võib hobuse selja hellaks muuta. Samuti tuleks ettevaatlik olla ka liiga pikkade ratsutamistega!

Kui ratsanik ei ole varem nõnda sõitnud, tuleb endale segeks teha, mil viisil on võimalik hobusele selga saada. Tark tegu on valida mõni kõrgem koht, mis kannatab inimese raskuse välja. Esimesel korral tuleb ettevaatlik olla ka sellepärast, et hobune ei pruugi mõista ratsaniku tavapärasest erinevat tegevust. Seljas olles ei tasu kohe sõitma hakata. Võiks hoopis endale ja hobusele anda hetke harjumiseks.

Kuna uudses olukorras ei ole võimalust jaluseid kasutada, oleks hea tähelepanu pöörata sellele, kuidas jalgu kasutada. Ei tasu kandadega hobuse külge klammerduda. Istak ja reied on need, mis peaksid paigal hoidma. Hobuse tunnetamine ning temaga ühes rütmis liikumine on äärmiselt olulised. Rahulik algus ja piisav harjutamine teevad imesi.

Ei tasu karta hobuse lakast kinni haaramist, kui selleks peaks vajadus tekkima. Mõne aja pärast on kindlasti võimalik ratsutada nii nagu algne unistus oli. Sadulata sõitmine võib olla tõeliselt lõbus ning muidugi ka vaheldust pakkuv!

Meelespea:

1. Hea juhendaja aitab kindlasti paremaid tulemusi saavutada.
2. Mõni hobune on mugavam, kui teine.
3. Tuleb alati ette vaadata ja peas valmis mõelda, kuhu minna tahetakse.
4. Alguses on hea harjutada sadulaga, aga jaluseid kasutamata.
5. Lõdvestunud olek on tähtis.
6. Sadulata on samm ja galopp traavist mugavamad.
7. Ei tohi alla anda. Mida raskem algus, seda meeldivam on see hetk, kui kõik laabub.
8. Teistest hobustest võiks eemale hoida.
9. Hea oleks alguses kellegi läheduses olek. Siis saab vajadusel kiiresti abi.
10. Liiga järskudest kohtadest ei tasu ülesse või alla sõita.
11. Kui on tunne, et kukkumine on vältimatu, tasub ise seljast hüpata.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: musa
23. August 2009
Sadulata on ülimõnsa teha galoppi Naeratab
thumb
Kommentaari lisas: siku
23. August 2009
mu lemmik on ilma sadulatta hüpata=D
thumb
Kommentaari lisas: hobune6
21. August 2009
Sadulatta sõita on niii mõnus =D
Rohkem sarnasel teemal
Hirm ratsutamise eesKõik, kes kunagi ratsutanud, on hirmu tundnud...
RatsutajadNaised on enamasti rohkem painduvamad ja see aitab neil kergemini hobuse liikumisega kaasa minna, aga vale istak on nende puhul meestest sagedasem...