Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hirm ratsutamise ees Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hirm ratsutamise ees(0)
22.07.2009 23:28
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kõik, kes kunagi ratsutanud, on hirmu tundnud. Isegi, kui nad väidavad vastupidist. Väikene hirm on alati tervislik ja peaks käia kaasas nendega, kes oskavad iseennast väärtustada. Seda võib ka austuseks nimetada, sest hobune on tõesti võimas.

Hobune võib teha kõrvalepõikeid ja saavuta hetkega suure kiiruse. Kes tahab hobustega koostööd teha, peab sellega arvestama ja vajadusel oskama rasketest situatsoonidest välja tulla. Halvad kogemused, eriti vältimatud, aitavad kindlasti suurendada austust hobuse ja tema võimaliku käitumise vastu.

Pärast ehmumist on raske enesekindlust taastada. Uuesti selga ronimine võib aidata, kuid kindlasti on inimesi, kelle jaoks taas proovimine enam nii lihtne ei ole. Hirm võib seega olla ka negatiivse tähendusega.

Hirmu saab sageli seostada ka ratsutamisoskustega. Tuleb leida endas kindlust, lihvida oskusi ja siis ollakse ootamatusteks rohkem valmis ning tullakse neist elusana välja. Ratsanikud võiks endas arendada vaimset ning emotsionaalset kindlust juhuks, kui hobune ehmatab või ei kuula enam sõna.

Hirmust on üksi raske lahti saada ja veel raskem on sel juhul hobust rahulikuna hoida. Teener võib enesekindluskriisist välja aidata. Vahel ei ole rohkemat vajagi, kui natuke nõuandeid enda mugavalt tundmiseks.

Mõne hobusega tunneme end ebakindlalt, teisega jällegi laabub kõik sujuvalt. Kui inimene tunnistab hirmu, tasub tal proovida hobusega, kes on tuntud rahulikkuse ning mõistlikkuse poolest. Suuremates ratsutamiskohtades on neid üldjuhul palju ja nad on auga oma hea nime välja teeninud.

On oluline õppida, kuidas hobustega pingevabalt ümber käia. Nõnda on hobused rahulikumad ja ratsanikul endal lihtsam hirmust üle olla. Tuleb olla hobusega tasakaalus.

Hirmule saab vastu astuda ja sellest üle olla. Hirm ei ole peitmiseks või häbenemiseks, hirmu läbi saadakse hoopis paremaks. Milleks peljata arendavaid asju? Õige suhtumine, hea treener, meeldiv hobune ja ratsutamisest võib saada tegevus, mida üleliigne hirm ebameeldivaks muuta ei suuda.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171