Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Ratsutamisega kaasnevad õnnetused Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Ratsutamisega kaasnevad õnnetused(5)
03.06.2010 21:55
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kõiki õnnetusi ei saa vältida, kuid õnnetuste hulka annab kindlasti vähendada. On olemas vältimatud ja välditavad õnnetused. Kindlasti ei tohi mõelda, et hobune on hobune ja seetõttu ongi kõikide õnnetuste juhtumine normaalne.

Mis aitaks vähendada õnnetusi?

Kõige tüüpilisemaks näiteks võib võtta võõrasse kohta ratsutama minemise. Alustuseks otsitakse kohta kuhu minna ja siis inimest, kes annaks ratsaniku käsutusse sobiva hobuse. Ometigi on sageli väga raske sobivat hobust leida.

Ratsanik võib rääkida, et ta on terve elu ratsutanud ja isegi isiklikku hobust omanud. Nii tekib ratsutamiskoha omanikul idee, et tegemist on edasijõudnud ratsanikuga. Seejärel saab see edasijõudnu arvatavasti ka edasijõudnutele mõeldud hobuse.

Ratsanik võib rääkida, et ta on terve elu hobustega sõitnud ja käib isegi näiteks takistussõidu võistlustel. Nii tekib taas idee, et tegemist on edasijõudnuga ja talle tuleks ka vastav hobune anda. Mis saab siis, kui ratsanik siiski ei ole nii edasijõudnud nagu tundub? Mis saab siis, kui ratsanik hoiab ratsmeid liiga tugevasti, aga talle antud hobune vajab leebemat käsitlemist? Arvatavasti mitte midagi meeldivat.

Kui ennast edasijõudnuks nimetanud ratsanik kukub edasjõudnutele mõeldud hobusega, sest ta ei suuda hobust kontrollida, siis oleks see kindlasti olnud välditav situatsioon. Paljud ratsanikud, kes on terve elu hobustega tegelenud, peavad end edasijõudnuteks. Ometigi jääb sageli oskustest puudu ja nad ei vasta tegelikult sellele tasemele.

Enamasti ei suuda ratsanik oma võimeid korrektselt hinnata. Samuti ei suuda ka enamus vanematest oma laste tegelikke võimeid hinnata. Ometigi räägitakse end või oma lapsi edasijõudnu(te)ks ja siis ongi potensiaalsed õnnetused väga lähedal.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Suurkaskgrettel
18. Märts 2017
Mina loodan kas ikka et ma ei kukku hobuse seljast maha
thumb
Kommentaari lisas: Kristen Stewart
24. Veebruar 2012
Mina loodan,et ma kunagi ei kukku hobuse seljast maha.Kristen stewart
thumb
Kommentaari lisas: Eskopar
11. Veebruar 2012
Ma kukkusin kaks korda sama hobusega
thumb
Kommentaari lisas: LiisuMiisu
12. September 2011
Loodetavasti seda juhtub vähe, mitte ainult minuga, vaid ka kõigi teiega ka...
thumb
Kommentaari lisas: Traxu
17. Juuli 2010
ma ainult ühe korra kukkunud galloppi pealt õnneks viga ei saanud
Rohkem sarnasel teemal
Mille võiks selgeks teha enne, kui hakata hobust treenima?Alati tasub alustuseks välja selgitada, et miks asjad juhtuvad nii nagu nad juhtuvad...
Miks eelistada korralikke ratsutamiskohti?Kas tallides ratsutamine maksab põhjendamatult palju või on küsitav summa ikkagi mõistlik ja tasub end ära...