Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Ratsutamisega alustamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Ratsutamisega alustamine(1)
04.12.2009 22:16
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mõned väljendid on tuttavad igale algajale ratsanikule: algajatele mõeldud hobune ja ainult algajaid õpetav treener. Ehk on mõnel inimesel seda lausa solvav kuulda, sest “algajatele sobilik hobune” tähendab sageli seda, et iga uus ratsanik teeb hobusega mis iganes pähe tuleb.

Kõik, kes on ratsutamisega piisavalt kaua tegelenud või on õppinud sõitma juba keerukamal tasemel, puutuvad sageli kokku treeneritega, keda tuntakse edasijõudnute treeneritena. Need treenerid võivad olla väga kuulsad või mingis valdkonnas väga häid tulemusi saavutanud inimesed.

Samas kuulevad “heade” treenerite juurde tulijad ikka ja alati, et nende probleemid seisnevad tihti väga elementaarsetes asjades. Puudujäägile põhitõdedes saab viidata küll mitmeti, kuid mõte jääb ikkagi samaks. Vanad harjumused on kinnistunud harjumused ning neist on enamasti raske lahti saada. Ei ole kerge teha teisiti, kui miski on tugevasti juurdunud.

Eelnev jutt ja ratsutamise alustamine on tegelikult küllatki tugevas seoses. Kes õpetab enamasti algajaid ratsanikke? Kas kogemustega treener või inimene, kes ise ainult põhitõdesid teabki? Sageli õpetatakse noori lihtsalt hobust liikuma ja seisma saama ning lõbusalt aega veetma. Kas see ei ole mitte ohtlik?

Iga puudujääk, mis tehakse alguses, tuleb hiljem kellelgi teisel kompenseerida. Mõnikord juhtub nii, et halvad harjumused saadavad ratsanikku kogu selle aja vältel, mil ta hobustega tegeleb. Näiteks võib tuua vale jalgade asendi. Kui alguses oleks õigesti juhendatud, siis ehk ei oleks süvenenud probleemi tekkinudki.

Mis saab siis, kui algajad ja edasijõudnud ratsanikud peavad jagama samu hobuseid? Kas on võimalik õpetada algajat nii, et ta ei rikuks häid hobuseid ära? Kindlasti on. Alguses läheb ehk rohkem aega, kuid kui algus tehtud, läheb edasine sujuvamalt. Äkki arenevad algajad ratsanikud nii isegi paremini, sest nad tunnevad suuremat vastutust.

Iga treeningtund peaks andma ratsanikule teadmisi, mida ta edaspidigi muretult kasutada saab. Algaja ratsanik ei peagi olema edasijõudnu tasemel, kuid ta peaks täpselt teadma algteadmisi.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Must iludus
05. Detsember 2009
Ega ma olin ka algul väga äpu ja ma ei oskanud mitte midagi teha.Nüüd aga oskan juba galoppi tehe ja ka hüpata päris kõrgeid... Naeratab
Rohkem sarnasel teemal
Puhkus hobustegaKui seostada puhkuseplaanid hobustega, siis võib mõttesse tulla seda hoopis välismaal teha...
Kuidas aitab õige mõtlemine kaasa paremate tulemusteni jõudmisel ratsutamises?Õige mõtlemine aitab kaasa paremate tulemusteni jõudmisel...