Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Ratsutamine ja seljavalu Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Ratsutamine ja seljavalu(0)
18.01.2010 21:08
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Seljavalu tõttu võib nii mõnigi ratsanik hobusega ratsutades tunda ebamugavust. Kuidas vähendada seljavalu?

Kindlasti on seljavalust vabanemine parim samm mugavate ratsutamiskogemuste suunas ning iga inimene, kes ratsutamist armastab, tahab sellest ometigi viimast võtta. Loomulikult ei ole alati võimalik seljavalust täielikult vabaneda, kuid seda annab mõnikord vägagi kergelt leevendada, sest ebamugavuse põhjus on sageli kõige elementaarsemates asjades.

Kui mingi koht on vigastatud, siis võib abi olla lihtsalt sinna lihasmassi kasvatamisest. Lihasmassi võib vabalt kasvatada kodus või jõusaalis ja see ei nõua tingimata seda, et hobused kogu aeg olemas olema peaksid. Arvatavasti on kõige parem alustada kogenud treeneri käe all, sest tema leiab ratsaniku jaoks kõige sobivamad ja jõukohasemad harjutused. Mõnikord võib oskamatu treenimine vigastatud kohale veel rohkemgi viga teha.

Korralik varustus mängib samuti rolli. Vahel aitab seljavalu leevendada näiteks uue sadula ostmine. Ei tohi unustada, et mugavamad ja pehmemad sadulad võivad maksta tavalistest natuke enam, kuid mugavus ja heaolu peaksid samas hindamatud olema ja pikemas perspektiivis tasub see end kindlasti ära.

Lisaks kõigele ei tohiks unustada ratsaniku enda asendit sadulas! See on asi, mida iga ratsanik saab ise korrigeerida. Halva istaku tõttu võib kannatada kogu keha. Ehk on alguses abi lühemate jalustega sõitmisestki, sest nii on ratsanikul kergem saavutada tasakaalu ja kontrolli oma keha üle. Liikuda tuleks hobusega ühes rütmis.

Ehk peaks iga ratsanik mõtlema endast, kui sportlasest. Iga õige sportlane teeb enne trenni ennast soojaks. Kui paljud ratsanikud seda teevad? Kas parem ei oleks alustada mitte kohe, sest nii võib kõige hullemat ennetada! Seljavalu ei ole alati põhjustatud näiteks kukkumisele järgnevatest vigastustest!

Ratsutamisega kaasneb tihti seljavalu, kuid ratsutamine võib seljale ka head teha. Kõik oleneb sellest, kui tõsiselt ratsanik iseenda tulevikku suhtub. Loomulikult kaasneb ratsutamisega ka näiteks sadula tõstmine ja siis võib tõesti rääkida, et liigne raskus ei ole hea, kuid treenitud selg suudab sellega arvatavasti edukalt toime tulla.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas hobused omavahel suhtlevad?Kuigi hobused ei kasuta suhtlemisel sõnu ega inimestele omaseid ˛este, on ka neil viisid, kuidas väljendada oma tundeid ja mõtteid...
Hoiatus! Pettused hobuste müügisVälismaistes hobuse ostule ning müügile keskendunud keskkondades koguvad populaarsust erinevad pettusskeemid...