Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Ratsutajad Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Ratsutajad(0)
19.07.2009 21:17
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Naised on enamasti rohkem painduvamad ja see aitab neil kergemini hobuse liikumisega kaasa minna, aga vale istak on nende puhul meestest sagedasem. 20% naiste keharaskusest on rasv, mis aitab paremini külma käes hakkama saada. Samas on neil kuumade ilmadega raske maha jahtuda.

Meeste väiksemad rasvavarud lubavad neil rohkem vormi saada, aga polsterduse puudus võib ratsutamise neile ebamugavamaks muuta. Eriti külmema ilmaga.

Naistel on kergemad kondid, mis tähendab vähem raskust hobusele, kuid suuremat vigastusohtu ratsutajale. Suures ohus on just põlved. Meeste jõuline ülesehitus võib vähendada hobuse kiirust või vastupidavust.

Ühesõnaga on naised enamasti meestest lühemad ning kergemad ja saavad sageli ratsutada väiksemate hobustega. Samas sobituvad meeste jalad ümber hobuse paremini kuna need on pikemad.

Naised on vähem tugevamad, nad kasutavad jõu asemel psühholoogiat. Sadulad tehti algselt meesratsutajatele, kuigi enamus tänapäeva ratsutajatest on naissoost. Huvitav kas mehed tõesti häbenevad ratsutamisriideid kanda ja ei tegele hobustega sellepärast?

Üldiselt ei ole probleem kunagi hobuses, vaid ratsanikus. Sugu ei tohiks mängida liiga suurt rolli, kui on olemas tahtmine kasvada koos hobusega ning end edasi arendada.

On olemas passiivseid ja aktiivseid ratsutajaid. Kui ootame, et hobune mõtleks meie eest, siis on tegu passiivse ratsutajaga. Kõik hobused ei taha olla bossid, vaid nad tahavad, et keegi neid oskuslikult juhendaks. Loomulikult meeldib kõikidele hobsutele joosta ja mida rohkem seda nendega teha, seda enam tahavad nad veel joosta.

Inimesed, kes väidavad, et neil pole hobuste ees mingit hirmu, on ohtlikud. Hobused on kohati väga ettearvamatud ja ettevaatlikus peaks käima kaasas iga ratsanikuga, kes armastab ennast ja looma.

On olemas palju häid hobused, aga nad vajavad head kodu ja hooldajat, kes nendega tegeleks. Muidu võib
ka kõige paremast loomast saada hobune, kes ei sõiduta inimesi enam rõõmuga.

Leidub inimesi, kes teiste nähes käituvad hobustega kenasti, aga kui keegi ei vaata, siis võivad nende julmad harjumused välja tulla. Iga ratsanik peaks mõista, et see ei vii kuhulegi ja hoopis oma oskusi tuleks parandama hakata!

Vähene suhtlemine on üks peamisi põhjuseid, mis hobused halbu kombeid üles võtavad. Igaüks peaks õppima hobust mõistma ja arvestama ka sellega, et nemad tunnevad samamoodi emotsioone nagu inimesedki. Õnnelik ratasnik on see, kelle hobune on õnnelik.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuste karistamineRatsutamistreenerid muutuvad nii mõnigi kord sarkastilisteks...
Kuidas veterinaariga edukalt suhelda?Õige suhtlemine aitab omanikul jääda rahulikuks ning see suurendab ka kiire ja vajaliku abi kättesaadavust hobuse jaoks...