Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Raskused hobusele selga saamisel Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Raskused hobusele selga saamisel(1)
17.05.2010 21:28
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui ratsanik üritab teha kõik võimaliku, et hobuse jaoks selga minemise protsessi mugavamaks ja paremini talutavamaks teha, siis on see mõistlik. Ometi ei pruugi hobune ikkagi rahulikult paigal seista või üritab loom tagakeha ratsanikust eemale viia. Peamine põhjus võib olla ebapiisavas või vales treeningus.

Probleemsed hobused:

1. Endised võidusõiduhobused

Endised võidusõiduhobused ei pruugi kunagi õppinud olla, et nad peavad selga minemise ajal paigal seisma. Antud juhul tuleb olla väga kannatlik ning hobuse õpetamist tasuks alustada otsast peale. Endise võidusõiduhobuse õpetamisesse tasuks suhtuda nagu noore hobuse õpetamisesse.

2. Innukad hobused

Hobused, kes söövad palju kaera ja saavad vähe end vabalt liigutada, võivad tahta esimesel võimalusel treeninguga alustada.

Hobusele peab igal juhul kuidagi kohale jõudma, et treening hakkab pihta alles siis, kui ratsanik on turvaliselt selga saanud. Abiks võib olla kordetamine, mille käigus hobune vabaneb liigsest energiast.

3. Noored või vähese kogemusega hobused

Noored või kogenematud hobused ei ole sageli veel harjunud lisaraskusega, mis neile selga minemise ajal osaks saab. Taas on abiks mõistlik ning kannatlik suhtumine, sest järelikult tuleb hobust selga minemisega põhjalikumalt harjutama hakata. Kindlasti ei tohi unustada seda, et selga peab minema ikkagi ettevaatlikult ja rahulikult.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: hobuhuviline
28. Mai 2010
Hobuse seljale on kõige tervislikum, kui ratsanik läheb selga kuskilt kõrgema koha pealt. Selleks tuleb hobune õpetada rahulikult seisma abiksoleva kõrgema koha (pink, taburett, lasipuu, suur kivi jne.)kõrval tuues teda valjaidpidi selle kõrgenduse kõrvale, peatades teda seal ning kui ta seal suudab rahulikult püsida, siis kiita ja anda maiust. Kui hobune keerab tagaosa kõrgendikust eemale nii, et selga ei saa, tuleb rahulikult kõrgendikult maha ronida, teha hobusega käekõrval ring ja tulla uuesti kõrgendiku kõrvale seisma ning püsima jäänud hobust jälle kiita. Ja niikaua, kuni hobune õpib paigal seisma seni, kui ratsanik on korralikult sadulasse istunud. Loomulikult võib esialgu kasutada ka teiselt poolt abilise abi, kes suunab hobust ja kiidab teda kohe, kui ta eest ära ei pööra. Ka ratsaniku kõrgemale astumisega tuleb alguses hobust harjutada, sest ratsanik muutub ju äkki "suureks"!
Rohkem sarnasel teemal
Vankrihobuste elu Kas vankrihobuste elu on elamist väärt...
Õnnelik hobuneÕnnelik hobune teeb treeneri rõõmsaks, õnnelik treener teeb hobuse rõõmsaks...