Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas raha kokku hoida? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas raha kokku hoida?(0)
20.07.2009 10:38
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Alati on võimalus kulutada vähem ja võimalus kulutada rohkem.

Toidu pealt tõesti annab kokku hoida ilma hobuse heaolu kahjustamata. Küll aga ei tasu kunagi kokku hoida kvaliteetse heina pealt. Hein on suvel kõige odavam. Talvel ei tasu seda enam varuda.

Paljud hobused on terved ilma söödalisanditeta ja neile piisab heast heinast küll. Samas natuke soola ja teravilja tuleb pigem kasuks, kui kahjuks. Tuleks meeles pidada, et teiste karjaloomade toit ei pruugi hobustele sobida ja võib koguni surmav olla.

Teravilja on odavam korraga suuremates kogustes osta. Ei tasu osta kohe esimesest kõige lähemast kohast, hinnad võivad olla väga erinevad.

Hea varustus on väga oluline. Targem on seda väljavahetamise asemel ise parandada. Kui ei ole kallist õmblusmasinat, siis paljut annab teha ka käsitsi ja mitte liiga suure ajakuluga.

Varustust saab ideaalselt puhastada soola või küpsetussoodaga. Nõnda ei olegi keemiat vaja. Lisaks rahale säästab ka keskkonda.

Mõnel laadal äkki on võimalus vahetada vana kraam, mida enam ei kasuta millegi vajaliku vastu.
Ratsutamisriideid on õpetuse järgi kindlasti võimalik ka ise õmmelda. Materjal maksab palju vähem, kui poes olevad riided, mille hind on sageli liiga kõrge. Isegi õmbleja teenuste kasutamine tuleb sageli odavam.

Iga asi, millel hobuse pilt, on sageli palju kallim kui taoline teine riideese pildita. Hobune ei hooli, kui tema harjal ei ole teise hobuse pilti.

Uut varustust ei tasu osta esimesest poest. Tasub oodata soodustusi, mis enamasti hooaja lõpus. Suveks vajalikke asju on kasulik osta talvel ja vastupidi.

Ratsutamise eratundide asemel tasub käia grupitundides või käia treeningul üle nädala.

Kui hobuseid on liiga palju, siis tasub karja vähendamisele mõelda. See ei ole hoolimatu käitumine, sest uuel omanikul võivad olla hobuse jaoks palju paremad võimalused.

Raskel ajal on varsa kasvatamisest kergem osta juba ratsutamisvalmis mära. Üldjuhul tuleb see odavam, sest varsal kulub kasvamiseks palju aega.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Millele maastikule minnes tähelepanu pöörata?Maastikul ratsutamine peaks üldiselt lõbus ja lõõgastav tegevus olema, kuid ootamatud probleemid või situatsioonid võivad selle lõbu ka väga kergesti ära võtta...
Noorte hobustega ratsutamineKui ratsanik tahab edasi areneda, siis mingil hetkel tuleb arvatavasti jätta rahulikud õppehobused ning liikuda uute väljakutsete suunas...