Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Prillid ja ratsutamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Prillid ja ratsutamine(2)
09.04.2010 23:16
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Tavalised prillid, päikeseprillid ja läätsed ei pruugi alati kokku minna ratsutamisega. Paljud prillid lihtsalt hüplevad, kui nad ei ole spordi tegemiseks sobilikud. Mustus ja tolm võivad jällegi läätsede kandmise küllaltki keeruliseks ettevõtmiseks muuta.

Loomulikult võib ehk maastikul olles endale hüplevaid prille lubada, kuid mis siis, kui ratsanik peab võistlema hakkama ja prillideta ta lihtsalt ei näe, kuhu minna? Milline võiksid siis olla ratsaniku prillid? Esiteks peaksid need olema ohutud ja võimalikult purunemiskindlad. Teiseks peaksid need hästi istuma. Mugavus ja ohutus on kindlasti olulisemad faktorid, kui ilus ja särav prilliraam. Vajadusel saab muretseda ka spetsiaalselt sportimiseks mõeldud prillid.

Mis siis, kui lisaks tavalistele prillidele oleks vaja kasutada ka päikeseprille, sest silmad vajavad kindlasti kaitset? Päike võib häirida ratsutamist, kuid palju hullem on silmade ära rikkumine. Hea lahendus ratsutamiseks on polaroidprillid, sest need aitavad lisaks silma kaitsmisele ka läikiva pinna matimaks muuta. Päikeseprillide puhul on samuti oluline, et need oleksid mugavad ja istuksid hästi.

Kui ratsanik ei saa kanda tavalisi päikeseprille, sest nägemine vajab korrigeerimist, siis tasub teada, et on olemas ka päikeseklipid. Need saab kinnitada prilli peale. Samas on võimalik isegi tavalised prillid päikeseprillideks muuta siis, kui klaasid ära vahetada. Lisaks võib sobiva lahenduse leida ka fotokroomklaaside näol. Nende tumedus sõltub valgusest.

Paljud inimesed ei kannata prille ja neid rahuldab vaid mõte kontaktläätsedest. Samas on kontaktläätsedega küllaltki riskantne ratsutada, sest mustus ja tolm võivad silma sattuda ning lisaks tavalisele ärritusele võib tulemuseks olla ka silmade kahjustamine.

Kui siiski läätsede kasuks otsustada, tuleb veenuda, et ohutud prillid on alati vajaduse tekkides võtta. Lisaks saab kontaktläätsede kasutaja kasutada ka näiteks polaroidprille, mis vähendavad mustuse silma sattumise ohtu ja samas on olemas kaitse päikese eest.

Parima nõu saab ikkagi prillipoest või silmaarstilt, sest silmad on kaitsmist väärt ja iga inimene peaks just endale kõige sobivama lahenduse leidma.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: koerake15
14. Veebruar 2012
Mul on ka hetkel prillid ja pole nagu väga seganud küll ratsutamist. Vahel traavi ajal kippusid veidi nina peale libisema aga see on juba prillide viga.
thumb
Kommentaari lisas: mariete
11. Aprill 2010
Mul olid kunagi prillid, absoluutselt polnud probleemi, et oleksid kuidagi seganud vms. Päikseprillidega sama lugu, väga mugav sõita ja nii edasi.
Rohkem sarnasel teemal
Antibiootikumide liigne kasutamineHobuste omanikud tahavad ise sageli, et nende natuke haiglasena näiv varss hakkaks antibiootikume saama...
Kuidas teha kiiresti edusamme?Millised on siis need väikesed asjad, mis omavad suurt tähtsust...