Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Põgenev hobune Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Põgenev hobune(0)
25.07.2009 22:23
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Isegi kui hobune on olunud kaua kaaslaseks, tuleb ette ärajooksmist. Kõik võib sobiva võimaluse saabudes toimuda väga ootamatult . Piisab vaid ühest hetkest, mil inimese tähelepanu on kõrvale juhitud. Kadunud hobune, eriti paanikas loom, on suures ohus.

Kui hobustel tekib vabaduseiha ja nad näevad selleks võimalust, siis vähesed jätavad võimaluse kasutamata. Vabana aga ei tea loomad, mida teda. Nad lihtsalt jooksevad ja vaevalt, et oma käitumisest isegi aru saavad. Mõnikord ajendab jooksma ka ehmumine, kui on vaja hirmukoldest eemale saada.

Mõnikord on vaja tööd teha hobuse käitumisharjumustega või omaniku loomamõistmisega. Hobune võib end inimese haardest lahti tõmmata näiteks treilerisse minekul, kui teda ei hoita piisavalt kõvasti kinni. Loom võib ära joosta ka saduldamise ajal, mil ratsanik ei pruugi piisavalt hoolikas olla.

Hobune on jooksus. Mida teha? Tuleb jääda rahulikuks. Paanitsemine ja karjumine panevad hobust tahtma rohkem eemle joosta ja ei motiveeri teda meelt muutma. Jäädes enesekindlaks, on looma tagasitulek palju reaalsem.

Järgmiseks tasub mõelda, kuhu hobusel võimalik joosta ja kuidas oleks kõige parem teda püüda. Kas loom jookseb kuna ta ei ole ammu tallist välja saanud? Või äkki ta hoopis kardab? Enda jaoks tasub esmased asjad paika panna, nii on ka loomal aega rahunemiseks.

Nähes hobust peatumas, tuleks talle läheneda väga aeglaselt. Jalutada võiks pingevabalt ja rahulikult loomaga rääkides, silmside vältimine tuleb ainult kasuks. Ei tohi välja näidata ebakindlust ja närvilist olekut, muidu hobune lihtsalt ei lase endale ligi.

Looma juurde pääsedes tasub talle kiiresti köis kaela ümber panna. Kui hobune on siiski haardest väljas ja ebakindel, tuleks paariks minutiks tagasi tõmbuda. Nii on võimalik tal rahuneda enne, kui proovid teda uuesti enda poole võita.

Hobune võib ikkagi jätkata põgenemist. Antud olukorras oleks parem keegi abiks leida. Abi võib olla ka teise hobuse toomisest, aga kindlasti tuleks vältida tema jooksu pääsemist! Väljavalitud hobusega võiks põgeneja juude kõndida ja vaadata, kas too järgneb. Nõnda saab juhatada ta sinna, kus on ohutu. See tõesti töötab, sest hobustele ei meeldi kaua üksinduses olla.

Tuleb meeles pidada, et hobust ei peaks karistama. Hobune ei pruugi enam mäletada, mille pärast temaga halvasti käitutakse. Hobune võib omanikku isegi kartma hakata ja tahab aina enam ära joosta. Rahulik olek ja selge pea aitavad mõista olukorda ja seda, miks kõik üldse jutus ning kuidas põgenemist tulevikus vältida.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobused ja koerad omavahelInimesel võib olla mitu parimat sõpra, näiteks koer ja hobune...
Kas seagripp võib mõjuda ka hobustele?Hobuste gripp on talliomanike seas alati paanikat tekitanud, sest see on väga nakkav ja võib laastavalt mõjuda tervele tallile...