Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Pime hobune Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Pime hobune(1)
03.02.2010 19:48
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kas pimeda hobuse eest on raskem hoolitseda? Kas pime hobune on normaalse nägemisega hobusest halvem? Kas pimedad hobused on õnnetud ja kaotavad tingimata elurõõmu?

Ehk aitab silmahaiguste varajane avastamine ja kohene ravi kõige hullemat äragi hoida. Kui hobune siiski hakkab pimedaks jääma, tuleb omanikul vähemalt alguses hobune turvalisse ja teistest hobustest eraldatud kohta paigutada.

Kui hobusel on silmadega probleeme, võib ta tunda valu ning olla ka üsna närviline. Järelikult on inimese kõige tähtsam roll jääda rahulikuks. Arvatavasti suudab hobune uue olukorraga siiski kohaneda ja vähemalt alguses ei tasuks automaatselt kõige hullemat uskuma hakata, sest ka vaid mõtetel on suur jõud.

Kuidas anda pimedale hobusele enda olemasolust ja headest soovidest teada? Märksõnadeks on kindlasti puudutused ja vestlused, sest ka nende kaudu saab loom kätte enda jaoks vajaliku informatsiooni ja mõistab, et keegi ei ürita teda rünnata.

Samas ei tohi unustada, et pimedad hobused on võrreldes teiste hobustega enamasti palju ettevaatlikumad. See on hea, sest nii väheneb kõvasti potensiaalsete vigastuste tekkimise oht. Kui kohanemine läheb hästi ja hobusel on edasiseks eluks turvaline keskkond, siis arvatavasti on ka pime hobune õnnelik hobune.

Ei tasu tõesti arvata, et pimedaks jäämine hobustele nii rängalt nagu inimestele mõjuks, sest inimeste abiga on pimedaks jäänud hobune tõenäoliselt peagi taas võimeline eluga edasi minema ja olema tavaline hobune, keda eristab teistest hobustest vaid nägemise puudumine. Arvatavasti ei pruugi hobuseid mitte tundev inimene eemalt vaadates arugi saada, et mõnel hobusel võivad olla tõsised nägemisprobleemid.

Ka pimedate hobustega ratsutatakse ja küllatki edukalt, kuid see on ikkagi sõltuvuses konkreetsest hobusest, sest alati ei pruugi nii hästi minna. Millest siis ikkagi sõltub see, kas pimeda hobusega saab ratsutada või mitte? Siinseteks märksõnades on kindlasti hobuse iseloom, kindlustunne ning usaldus inimese vastu ja inimese enda tahe tulemuste nimel vaeva näha.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: karru12
04. Veebruar 2010
hipokal on üks hobune kellega ma sõidan ta on ühest silmast pime see tuli kaklsuest kui ta sai kabjaga silma:S
Rohkem sarnasel teemal
Mis saab siis, kui külmad ilmad kord läbi saavad?Kui hobune on talveperioodil puhanud ja kevadel on plaanis temaga taas regulaarselt ratsutama hakata, siis tuleks seda teha järk-järgult...
Treenitud või treenimata hobune?Võib öelda, et mootorrattaga sõit on kuni kakskümmend korda ohutum ratsutamisest, kui vaadata vigastuste arvu...