Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Pärast sõitu Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Pärast sõitu(1)
20.07.2009 10:55
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Isegi jahedatel talveõhtutel sõites,võib hobune sõdu lõpuks märg olla. Higisena püüavad hobused hästi külma, kui nad katteta seisma jätta pärast sõitu. Higisele hobusele ei tohi panna katet selleks, et ta terveks ööks välja jätta!

Kui sõit läbi ja öö läheneb, tuleb veenduda hobuse heaolus. Ühesõnaga selles, kas tal on soe ja hea karjamaale või talli tagasi minnes. Iga kord, kui ratsutada, tuleb hobune kõige pealt ülesse soojendada ja siis sõidu lõpus maha jahutada.

Õige hooldus on oluline hoolimata aastaajast, eriti veel jahedamatel aegadel. Pärast trenni on hobusel tõesti vaja vaba ratsmega rahulikku kõndimist. Seda kõike selleks, et ta jahtuks maha ja taastaks rahuliku oleku.

Alles pärast hobuse lõdvestamist tasub sadulast maha tulla ja ta lõplikult ära puhastada. Kui hobune on niiske ainult sadulavöö alt, siis kattest piisab sooja hoidmiseks. Sadula alla kogunenud niiskuse kätte saamiseks tuleb enne hobune ära kuivatada ja alles seejärel midagi sooja peale panna.

Kui hobune on liiga märg, tasub talle selja peale rätikuid panna ning alles siis lisada soojahoidev kate. Kuid enne hobuse lõplikku talli või karjamaale viimist tuleks need siiski eemaldada.

Hobust ei tohi kunagi märjana katte alla jätta. Ta ei kuiva iseenesest. Hobuse niiskus imendub katesse ja tekitab väga ebameeldiva tunde ning ees ootab väga külm ning niiske öö. Pigem loobuda kattest, mis näiliselt leevendust toob, kui jätta hobune katte alt märjana piinlema. Oma lastele ei teeks keegi nii, kas ka mitte hobune ei vääri parimat?

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: traxumusa
27. Juuli 2009
väärib
Rohkem sarnasel teemal
Ülekaaluline hobuneKui hakata probleemi lahendama, tuleb see enne ka tuvastada...
Kuidas hobusele nime valida?Hobusele õiget nime valida on umbes sama raske nagu valida nime lapsele...