Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Õppehobustest Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Õppehobustest(0)
06.01.2010 22:22
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kas õppehobusega sõitmist võib pidada millekski, mida proovida vaid siis, kui tõesti muud varinati ei ole? Kas õppehobused on mõeldud vaid lastele ja väga algajatele täiskasvanutele?

Tegelikult on ratsakeskustes olevatel õppehobustel ka edasijõudnud ratsanikule nii mõndagi pakkuda. Isegi väga heal ratsanikul võib olla raha või ajaga seotud probleeme ja nii ei saa alati rääkida hobuse ostmisest või hobuse kellegagi jagamisest. Näiteks tulevast karjääri ehitades või peret rajades võib hobuse omamine lausa võimatuna näiv olla.

Õppehobustega ratsutamise eest makstakse iga kord kindel summa ja siis ei pea millegi muu pärast lisaks muretsema. Kui raha on ajutiselt vähe, saab näiteks paar korda vahele jätta. Kui aega on vähe, siis ei teki süütunnet, et mõnda aega talli jõudnud ei ole.

Õppehobused pakuvad mugavat võimalust saada selgeks kõige elementaarsem. Algajatele mõeldud õppehobused ei ole enamasti põikpäised ja ei ürita ratsanikust iga hinna eest võimalikult kiiresti vabaneda, mida iga teise hobuse kohta ehk öelda ei saagi.

Õppehobused pakuvad ka head võimalust ratsutamise juurde naasta neil, kes mingil põhjusel on pidanud hobustest eemal olema või neil, kes lihtsalt otsustasid mõneks ajaks ratsutamisest loobuda. Õppehobuste abiga saab aidata ka üle saada minevikus tekkinud probleemidest.

Mis on õppehobuste juures positiivset?

1. Ratsutamistreener teab üldiselt alati täpselt, milleks tema vastutusel olevad hobused võimelised on või ei ole. Ehk siis ratsanik ei saa vabanduseks tuua seda, et hobune ei oska või ei saa hakka. Samas ei saa alati tõesti loota, et hobune igast ratsaniku tehtud veast mööda vaataks.

2. Turvalise ja usaldusväärse hobusega ratsutamine peaks iga ratsaniku enesekindlust märgatavalt tõstma. Nii jääb rohkem aega õppimisele keskendumiseks. Ka kõige paremal treeneril on meeletult raske õpetada inimest, kes lihtsalt paaniliselt kardab.

3. Kui treener määrab ratsanikule õppehobuse ja õppehobune saab hakkama kõigega, mida treener temalt kogemustele tuginedes ootab, on ratsanikule antud parimad eeldused meeldivaks koostööks.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kui kaua ja kuidas hobused magavad?Hobuste magamisharjumused erinevad kohati inimeste omadest...
Saun hobustelePikalaineliste infrapunakiirte teraapia aitab rakendada looduse ravivat toimet ilma ravimite või kemikaalideta...